Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Girişimciliği destekliyoruz

Yeter Ki Hazır Olun

Yeter Ki Hazır Olun

“Fırsatın, hazır olanlar için her daim var olduğunu” ifade eden DOĞAKA Genel Sekreteri Oğuz Alibekiroğlu, “Düzenlediğimiz bilgilendirme ve farkındalık eğitimleriyle de girişimciliğin her aşamasını destekliyoruz” dedi.

İskenderun Teknik Üniversitesi’nde (İSTE), Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) işbirliğinde ‘Girişimcilik Tanıtım Konferansı’ düzenlendi. İSTE Turuncu Salon’da düzenlenen etkinliğe; İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nazif Çalış, İSTE Teknopark Genel Müdürü Doç. Dr. L. Cenk Kumruoğlu, Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) Genel Sekreteri Oğuz Alibekiroğlu, projeDEM. Yönetim Kurulu Başkanı Muti Rumelli, projeDEM. Kurucu Ortağı Meltem Duygu, Haliç Üniversitesi TTO Direktörü Hatice Tuğsavul, TÜBİTAK İş Geliştirme Mentörü Murat Ünver, Genç Başarı Eğitim Vakfı Proje Sorumlusu/Girişimci Meryem Özkan, KARAT/SEOLOG- Kurucu Ekrem Karataş, Üstün Patent-Kurucu Özlem Arslan Kart ile birlikte, teknoloji şirketleri, genç girişimciler ile İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Akademisyenleri ve öğrencileri katılım sağladı.

-DESTEĞİMİZ ONLARLA-

Konuya ilişkin konuşan ve üniversite bünyesinde ‘girişimciliği’ desteklediklerini dile getiren, İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nazif Çalış, “Projelerle desteklediğimiz, yönlendirdiğimiz öğrencilerimiz, pek çok platformda bizleri gururlandıracak işlere imza attı. DOĞAKA Girişimcilik Geliştirme Merkezi Programı sayesinde, öğrencilerimiz fikirlerini hayata geçirme şansı yakalıyor. Onların yapmış olduğu atılımlar, bizleri de umutlandırıyor” şeklinde konuştu.

-HAZIR OLUN-

Ticarileşme potansiyeline sahip iş fikri ya da projesi olan gençleri desteklemek için hazır olduklarını belirten DOĞAKA Genel Sekreteri Oğuz Alibekiroğlu ise girişimciliğin hiç olmadığı kadar ön plana çıktığını söyledi, düzenledikleri bilgilendirme ve farkındalık eğitimleriyle de girişimciliğin her aşamasını desteklediklerinin altını çizdi. “Burada amacımız fikirden yatırıma bir dönüş sağlamak” diyen Alibekiroğlu, Fırsatın, hazır olanlar için her daim var olduğunu ifade etti ve ekledi: “İnanıyorum ki, buradaki genç arkadaşlarımız da kendi fikirlerini hayata geçirmek için çalışacaklar.”

-ETKİNLİKLERE DEVAM-

İSTE Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci de konferans ile ilgili yaptığı değerlendirmede, her dönemin olduğu gibi çağımızın da vazgeçilmez bir parçası olan girişimcilik konusunda öğrencileri bilgilendiren DOĞAKA ve katılımcılara teşekkür etti, “Bu ve benzeri etkinliklerle öğrencilerimizin ufkunu genişletmeye çalışmak, bizler için önemli. Önem verdiğimiz bu tür etkinliklere devam edeceğiz” dedi.

Tamer Yazar