Gönç, Sendikacılığı Bıraktı!

Gönç, Sendikacılığı Bıraktı!

Hatay Sağlık Sen’in 15 yıldır başkanlığını yapan Feleytun Gönç, sendikacılığı bıraktı.

Memur Sen’e bağlı Sağlık Sen’in Hatay Şubesi kurucularından, 15 yıldır başkanlığını yapan Feleytun Gönç, bu görevi ve sendikacılığı bıraktığını açıkladı. Gönç, ayrılırken bir veda mesajı yayınladı, geçmişten anılarına yer verdi.

Gönç’ün paylaşımı şöyle:

“Değerli dava arkadaşlarım… 2009 yılında 7 kişi ile çıktığımız bu mukaddes yolda nice cefalar, nice badireler atlattık. Siyasete ve bürokrasiye karşı, çalışan hakları adına daima dimdik durduk, yılmaz savunucusu olduk.

Ancak geldiğimiz noktada yaşanan birtakım gelişmeler, bizleri bir dönüm noktasına getirmiştir. Bu satırları yazmak, bu cümleleri kurmak, benim için hiç kolay olmayacak. Lakin bilmenizi isterim ki, 2009 yılında, 7 yönetim kurulu üyesini bulmakta dahi zorlandığım zamanlardan, insanların sendika ve sendikacılığı duyduğunda yaklaşmaktan dahi imtina duyduğu günlerden, sendikamızı muktedir bir paydaş haline getirmeyi başardık. 300 üye ile devraldığımız ailemizi, 4300 üye sayısına kadar taşıdık. Bir çığ misali, gün geçtikçe büyüdük, büyüdükçe güçlendik. 4300, benim için kazandığımız üye sayısı değildir. 4300, geniş ailemdeki bireylerdir. Öncelikle, 4300 kişilik ailemi son kez saygıyla ve muhabbetle selamlıyorum.

Malumunuz olduğu üzere, bürokratik vesayetin var gücüyle bastırdığı, filhakika sendikacıları kabuğuna çekmek üzere muazzam bir mücadelenin verildiği günlerden geçiyoruz. Hakkaniyetsiz ve adil olmayan bir biçimde 19 sağlık idarecisinin delege adayı olduğu karşı listeden listeme yapılan baskılar öyle bir boyuta gelmiştir ki, 39 delege adayım delegelikten çekilmek zorunda kalmıştır.

Değerli dava arkadaşlarım, sizleri anlıyorum. Çektiğiniz sıkıntıları, yaşadığınız sorunları çok iyi biliyorum. Ve bugün sizleri koruma adına, beni derinden yaralayan bu kararı veriyorum. Yaşanan bu antidemokratik seçim sürecinden dolayı, geride kalan delege adaylarımın mağduriyet yaşamamaları adına, Sağlık-Sen Hatay Şubemizin 6.Olağan Kongresi’nde Başkan adayı olmayacağım. 3 dönem bilfiil üstlendiğim bu kutlu görevde bugüne kadar beni yalnız bırakmayan; eşime ve aileme, Sendikama, Genel Başkanıma ve Genel Başkan Yardımcılarına, Şubeme ve Yönetim Kuruluma, 4300 üyeme ve tüm yol arkadaşlarıma teşekkür ederim.

Bayrağı devralacak arkadaşların, daima doğruluk ve hakkaniyet düsturuyla çalışmasını, ilimizde sağlık camiasının hasret kaldığı huzur ve refah ortamını bir an evvel sağlamalarını temenni ederek, başarılar diliyorum.

Allahaısmarladık.” -Haber/Cemil Yıldız-