Gönülden ve gönüllü çalışıyorlar

Gönülden ve gönüllü çalışıyorlar

Eğitime omuz veriyorlar

Eğitim alanında çalışan ve bugüne kadar birçok etkinliğe imza atan Defne Eğitim Gönüllüleri Derneği’nin (DEFEGDER) sıradaki hedefi, Hatay’da kitap ihtiyacı olan okullara birer kitaplık oluşturmak.

Anlamlı bir etkinliğe imza atan Defne Eğitim Gönüllüleri Derneği (DEFEGDER), geçtiğimiz hafta sonunda Yaman Restaurant’ta gerçekleştirdiği kermesten gelen geliri eğitim yönündeki çalışmalarında kullanacak.
Etkinlikte kısa bir konuşma yapan ve Derneğin bugüne kadar yaptığı çalışmalardan bahseden, bundan sonraki süreçte yapılması muhtemel projelere değinen Mazlum Nar, dernek çatısı altında eğitime destek amaçlı emek harcayan tüm dernek çalışanlarına ve katılımcılara teşekkür etti.
-HENÜZ 1 YIL-
Faaliyetlerine başlayalı henüz sadece bir yıl olmasına rağmen, 8 adet eğitim ve kültürel faaliyetine katkı anlamında anlamlı etkinliklere imza attıklarını söyleyen Nar, amaçlarının, laftan çok faaliyet üreterek Hatay’daki eğitim kurumlarına destek hizmeti sunmak olduğunu belirtti. Bundan sonraki amaçlarının, Hatay’da yer alan ve kitap ihtiyacı olan okullara birer kitaplık oluşturmak olduğunu ifade eden Nar, “Çocuklara ve gençlere kitap okuma alışkanlığı ne kadar küçük yaşlarda kazandırılırsa, kitap okumanın idamesi sağlanmış olup, bu şekilde daha bilinçli ve üretken bir nesil yetişecektir” dedi, önümüzdeki günlerde imkânlar dâhilinde eğitime ve Hatay’ın sosyal-kültürel değerlerine katkı yapılmaya devam edileceğini belirtti.
-NELER YAPILDI?-
Defne Eğitim Gönüllüleri Derneği, geçtiğimiz yıl içerisinde; Yeniçağ Mahalle Okulu’nda öğrencilere kıyafet yardımı, Tomruksuyu Mahallesi’nde bir ailenin okuyan çocuklarına evde çalışma odası, Aşağıokçular Mahalle Okulu’na bahçe ekipman yardımı, Koyunoğlu Mahallesi Ortaokulu’na kitaplık oluşturulması ve bunlar dışında dernek üyelerine yönelik üç adet sosyal kültürel etkinlik gerçekleştirdi. Bu faaliyetler dışında, Dernek bünyesinde oluşturulan çocuk ve yetişkin halk müziği korolarında da sanatsal faaliyetler gerçekleştiriliyor. -Tamer Yazar-

(Visited 1 times, 1 visits today)