Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Gövde gösterisi yapan Lütfü Savaş sahaya indi

Sancılı bir süreç sonrası CHP Hatay Büyükşehir Belediye başkan adaylığı kesinleşen Doç. Dr. Lütfü Savaş Ankara’dan Hatay’a gelerek taraftarlarıyla gövde gösterisi yaptı. Hatay’a girişinden itibaren Antakya’ya kadar tüm ilçelerde Türk bayrakları eşliğinde oluşan araç konvoyları Başkan Savaş’a eşlik etti.
Savaş; Antakya Expo Alanı Amfi Tiyatro’da binlerce taraftarına seslendi ve “Atatürk’ün emaneti Hatay’a sahip çıkıyoruz” dedi.

Sancılı bir süreç sonrası

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı ve 31 Mart seçimlerinde CHP adayı olan Doç. Dr. Lütfü Savaş, Antakya Expo Alanında Halk buluşması gerçekleştirerek gövde gösterisi yaptı. Savaş, neden aday olduğu konusunda da “ Atatürk’ün emaneti olan Hatay’ı depremde bizi yalnız bırakanlara emanet edemezdik, o yüzden aday oldum “ dedi.Expo Amfi Tiyatro’da kalabalık bir taraftar topluluğuna hitap eden Lütfü Savaş’ın Halk buluşmasına Milletvekili Nermin Yıldırım Kara yanı sıra CHP eski milletvekilleri Suzan Şahin ve İsmet Tokdemir de eşlik ederek konuşma yaptı.

Alkışlarla kürsüye gelen HBB başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ise konuşmasında; Atatürk’ün Hatay için verdiği mücadeleyi ve kararlılığı anlatarak “ Biz Atatürk’ü seviyoruz ve onun emaneti Hatay’a sahip çıkıyoruz” dedi. İster Cumhuriyet Halk Partisi, ister başka parti kim olursa olsun yeter ki Hataylı olsun diyen Lütfü Savaş “ Aynı bayrağın altında birleştiklerini ifade etti. Güven kelimesinin önemini anlatan Lütfü Savaş bu aşamada “ Su – Ateş ve Güven arasında geçen” bir hikaye anlatarak örtülü bir mesaj verdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Hatay ile ilgili söylediği sözleri de hatırlatan Lütfü Savaş, “Hatay insanı mahzun ve garip değildir, mücadelecidir” dedi. -Sinan Seyfittinoğlu-