Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Güçlü bir Türkiye için

Güçlü STK’lar gerekli Eğitim-Bir-Sen

Güçlü STK’lar gerekli

Eğitim-Bir-Sen Hatay 1 Nolu Şube Başkanlık seçimleri öncesinde Hatay Gazeteciler Cemiyeti’nde bir basın açıklaması yapan Bekir Kocaoğlan, “ilkeli ve dinamik bir ekiple” sendikacılık yapmak üzere aday olacağını söyledi.

2022 Kasım ayında gerçekleştirilecek Eğitim-Bir-Sen Hatay 1 Nolu Şube Başkanlık seçimleri öncesinde bir açıklamada bulunan Bekir Kocaoğlan, “ilkeli ve dinamik bir ekiple” sendikacılık yapmak üzere aday olacağını söyledi.

Dün, Hatay Gazeteciler Cemiyeti’nde düzenlediği basın toplantısında kamuoyuyla paylaştığı adaylık açıklamasında “Güçlü bir Türkiye için güçlü STK’lar gerekli” değerlendirmesinde bulunan Kocaoğlan, şunları söyledi:

“14 Şubat 1992 tarihinde, demokrasinin tabana yayılması ve sivil toplumun güçlendirilmesi amacıyla, merhum Mehmet Akif İnan ve arkadaşları tarafından kurulan ve başta üyelerinin olmak üzere, tüm eğitim-öğretim  ve bilim hizmet kolundaki çalışanların ortak ekonomik, sosyal, kültürel, demokratik hak ve menfaatlerini, adalet ve eşitlik ilkelerine göre korumak ve geliştirmek için mücadelesini sürdüren sendikamızın 2022 Kasım ayında yapılacak olan seçiminde, Hatay 1 Nolu Şube Başkanlığı için adayım.

Dürüstlüğü en büyük erdem olarak gören, ideolojik kutuplaşmalara karşı çıkan, düşünceyi önemseyen, her türlü zulüm, zorbalık ve haksızlığa karşı duran, toplumun maddi ve manevi değerlerini yücelten, yerelden genele eğitim çalışanlarının sorunlarına odaklanan bir anlayışla, yapıcı, uzlaşmacı, alanında donanımlı, çalışan, ilkeli ve dinamik bir ekiple sendikacılık yapmak üzere sizlerin desteğine talibiz.

Güçlü bir Türkiye için güçlü STK’lar gereklidir.  Eğitim-Bir-Sen, çeyrek asırlık tarihinde, gücünü, üyelerinden aldığı destekle ispatlamış bir sendikadır. Bu duygularla, Eğitim-Bir-Sen Hatay 1 Nolu Şube Başkanlığına adaylığımı ilan eder, hepinizi saygı ve muhabbette selamlarım.”

Tamer Yazar