Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 9,45 / Satış: 9,49
€ EURO → Alış: 10,97 / Satış: 11,02

Gülizar Biçer Karaca, hafta sonu Hatay’daydı:

Gülizar Biçer Karaca, hafta sonu Hatay’daydı:
  • 21.06.2021
  • 350 kez okundu

Mücadelemiz sevgi, barış, huzur için…

CHP’de İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, hafta sonu ilimizdeydi. Cuma sabahı Hatay’a gelen Karaca, Parti il binası ziyareti ve Partililerle olan görüşmesinden sonra Kırıkhan ve Reyhanlı ilçelerinde, özellikle Suriyeli misafirlerle bir araya geldi, Reyhanlı Şehitlerinin anne ve babalarıyla görüştü.
Gülizar Biçer Karaca, Cuma sabahı geldiği ilimizde, ilk olarak Parti binasında İl Başkanı, İlçe Başkanları ve Partililerle bir araya gelip, değerlendirmelerde bulundu. CHP il binasındaki toplantıdan sonra, Biçer, Partili Yöneticiler ve Milletvekilleri ile birlikte, 11 Mayıs 2013 tarihinde yaşanan ve Cumhuriyet tarihimizin en kanlı terör saldırılarından biri olarak tarihe geçen Reyhanlı patlamasının mağdurlarının kurduğu 11 Mayıs Reyhanlı Şehitleri Derneği’ni ziyaret etti. Şehitlerin anne, baba ve yakınlarıyla görüşen, acılarını paylaşan CHP heyeti, daha sonra Reyhanlı ve Kırıkhan’da bulunan insani yardım kuruluşlarının çalışmaları hakkında bilgi almak üzere ziyaret ve görüşmeler gerçekleştirdi.
Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun görevlendirmesiyle Hatay’ a gelen, İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, Kırıkhan’daki HAYAD adlı derneğin Başkanı Rahmi Vardı ve Yönetim Kurulu üyeleriyle bir araya geldi.
Görüşme sırasında, yıllardan beri insani duygularla Suriyeli yetim çocuklara uzattıkları yardım elinin, o minicik yüreklerde karşılık bulması ve Suriyeli çocukların da Rahmi Amcalarını görünce koşarak ona sarılmaları, burada ziyaret edilen HAYAD’ın da amacına ulaştığını ve çok kutsal, hayırlı işler yaptığını gösterdi. CHP heyeti de buna tanık oldu.
CHP Heyetinde yer alan bir Partili Milletvekili şunları söyledi:
“Cumhuriyet Halk Partisi olarak, iç ve dış politikalarımızla mücadelesini verdiğimiz sevgi, barış ve huzur içinde bir dünyaya, ilçemiz Kırıkhan’dan umut olan Sayın Vardı ve Yönetim Kurulu üyelerini tebrik ediyor, o yüce gönüllerinde bizlere de yer verdikleri için çok teşekkür ediyoruz.”
-Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ