Gündem ‘Devlet Destekleri’

Gündem ‘Devlet Destekleri’

Ticaret Bakanlığı Uzmanı Çağrı Arıcı tarafından İTSO üyelerine yönelik ‘URGE Projeleri ve Devlet Destekleri’ konulu bir bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Türkiye’de yerleşik şirketlerin, uluslararası arenada rekabetçiliğini ve ihracatını artırma amacındaki URGE Projeleri yanı sıra Devlet Destekleri konusu, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası’nda (İTSO) düzenlenen son toplantıda masaya yatırıldı. Gerçekleşen toplantıda katılımcıları her iki konuda da bilgilendiren Ticaret Bakanlığı Uzmanı Çağrı Arıcı, “Bu Tebliğin amacı, şirketlerin uluslararası rekabet güçlerinin geliştirilmesine yönelik olarak; şirketler, işbirliği kuruluşları ve Bakanlık tarafından gerçekleştirilecek faaliyetlere ilişkin giderlerin Destekleme ve Fiyat İstikrar Fonu’ndan (DFİF) karşılanmasıdır” derken, yapılan toplantının önemine değinen İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz ise şöyle konuştu:
“Odamız tarafından verilen TOBB Nefes Kredisi ve Odamızda faaliyet gösteren KOSGEB Temsilciliğimiz aracılığıyla üyelerimizin yararlandığı desteklerin yanı sıra, geçtiğimiz senelerde URGE Projesi kapsamında yurtdışı fuar katılımı sağlanmıştır. 2016 yılında, otomotiv ve oto yedek parça satışı konusunda faaliyet gösteren 12. Meslek Grubu üyelerimiz, URGE Projesi kapsamında Amerika Birleşik Devletleri AAPEX Fuarı’na katılım sağlamıştır. Söz konusu organizasyon esnasında 8 adet üyemiz hem yurtdışı fuar katılımı yapmış, hem de ikili görüşmelerle müşteri portföylerini genişletme imkânı bulmuştur.” -Gökay Gökdemir-

(Visited 1 times, 1 visits today)