Gündem, iş sağlığı ve iş güvenliği!

Gündem, iş sağlığı ve iş güvenliği!

İşletmelerde iş kazalarının önüne geçilmesi, en aza indirilmesi ve bu konuda gerekli önlemlerin alınması konusuna dikkat çekmek isteyen İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) , önemli bir toplantıya daha imza atarak, İTSO üyelerini ve kamuoyunu ‘İş Sağlığı ve İş Güvenliği’ konusunda bilgilendirdi.
Toplantının açılış konuşmasını yapan İTSO Meclis Başkanı Servet Ugutmen, iş sağlığı ve iş güvenliğinin çalışanlar ve işverenler için önemli bir konu olduğuna vurgu yaparak, “İşverenlerimiz, bu konuda ciddi anlamda sorunlar yaşamaktadır. Bunların konuşulabilmesi amacıyla; Kamu temsilcilerimizi, işverenlerimizi ve kurumları da davet ederek, konunun daha iyi anlaşılması ve çözüm önerileri ile birlikte interaktif bir toplantı olması için bir araya geldik. Toplantının faydalı geçmeni temenni ediyorum” şeklinde ifadelere yer verdi.
-SON ŞANS-
Toplantıda konuşan isimlerden biri olan İskenderun Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Merih Hasan Yıldırım, işletmelerin af yasasından faydalanması için son şans olduğuna dikkat çekerken, SGK Hatay İl Müdürü Hamit Bal ise “Bu aftan işverenlerimizin faydalanmalarının kendileri için bir avantaj olduğunu söyleyebiliriz” diye konuştu. Hatay İş-Kur İl Müdürü Ziya Yüksel de konuşmasında, iş sağlığı ve iş güvenliğinde kazalara sebebiyet verecek faktörlerin önüne geçilmesi için çalışmalar yapıldığına dikkat çekti. -Adil Yeşildağ-

(Visited 1 times, 1 visits today)