Gündem Meslek Liseleri

Gündem Meslek Liseleri

İskenderun’da İlçe Yöneticileri, Milli Eğitim yetkilileri ile uzmanlar, Meslek Liseleri’nin ele alındığı bir toplantı gerçekleştirdi. İlçe Kaymakamı İskender Yönden de, “Marka-Patent-Faydalı Model Çalışmaları ve Meslek Liseleri’nin Genel Durumu” konulu istişare toplantısına katıldı.
Dün saat 10.00’da, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) ev sahipliğindeki, Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonu ile gerçekleştirilen toplantıya; Kaymakam İskender Yönden yanı sıra Hatay İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan, İskenderun Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Keskin, İskenderun İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Köseoğlu, Meslek Odaları Başkanları ile Mesleki Liseler ve Mesleki Eğitim Merkezlerinin İdarecileri katıldı.
Söz konusu toplantı; Cumhuriyetimizin banisi Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, kutsal vatan topraklarımızın bütünlüğü ve aziz milletimizin selameti için şehadete intikal eden tüm Şehitlerimizin manevi huzurunda bir dakikalık saygı duruşunda bulunulmasını takiben, İstiklal Marşı’nın okunması ve akabinde günün anlam ve önemine yönelik yapılan konuşmalar ile devam etti.
İskenderun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Yusuf Yıldırım, yaptığı konuşmasında, meslek eğitimi ve istihdam açısından Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinin önemine bir kez daha dikkat çekerek, yürütülen çalışmalar ve meslek uygulamaları hakkında bilgi verdi.
Hatay İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan’ın, Mesleki Eğitim ve Uygulama Merkezlerinin dünü, bugünü ve yarını hakkında bir değerlendirme yapmasını müteakiben, uygulanan ve uygulanması planlanan eğitim ve teknik çalışmalara yönelik istişare de bulunuldu.
Son olarak, Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Strateji Geliştirme Hizmetleri Bölümü Stratejik Plan Koordinatörü Mehmet Akif Karataş (Ar-Ge) tarafından yapılan Marka-Patent-Faydalı Model Çalışmaları konulu sunumun ardından, toplantı sona erdi. -Yusuf Cemil Karaçay-

(Visited 2 times, 1 visits today)