Güneş Tutulması Bugün

Güneş Tutulması Bugün

Saat 13.49’da

6 ay boyunca hayatımızı etkisi altında tutacak güneş tutulması, 25 Ekim’de, yani bugün gerçekleşecek

Astrolog Selen Yüksek, Akrep burcunda gerçekleşecek güneş tutulmasının kritik etkilerini anlattı.

Astrolojinin ‘yeniden başlamak’ mottosunu anlatan güneş tutulması, 25 Ekim Salı saat 13.49’da, 2 derece Akrep burcunda gerçekleşecek. 30 Nisan’daki güneş tutulmasının etkilerinin kaybolmasına fırsat vermeden, yeni tutulmanın etkisine gireceğiz ve en az altı ay boyunca bu eksende kalacağız.

Bu konuda bir değerlendirme yapan Astrolog Selen Yüksek, Zodyak’ın en zor burçlarından olan Akrep’in karmaşa ve kaosu temsil ettiğinin altını çizerek, “Akrep, karmaşa ve kaosun yanında, aynı zamanda ölüm ve yeniden doğuş ile ilgilidir. Dolayısıyla bu tutulmanın ana teması, ‘küllerimizden yeniden doğmak, zorlu bitişlerin ardından gelecek yeni başlangıçlar’ olacak. Yaşamımızın birçok alanında istemesek bile yenilikler yapmak, yeni kararlar almak zorunda kalabiliriz” dedi.

Akrep burcu, doğum haritasında hangi evdeyse, o ev konularında zorlanmalar yaşanabileceğine işaret eden Yüksek, evlerin temsil ettiği alanlarda yeni bir döneme girileceğini anlattı. Tutulma anında yükselen Oğlak ve Plüton’un da devrede olacağını belirten Yüksek, “Yani mesleki konular ve alt üst ilişkileri gündemde olabilir. Ülke yöneticilerinin zorlanacağı gündemler olabilir, görevlerinden ayrılabilir ya da ayrılmak zorunda bırakılabilirler” dedi.

TANINMIŞ KİŞİLERİN SAĞLIK SORUNLARI DA GÜNDEM OLACAK

Güneş tutulması anında, Mars’ın İkizler burcunda retro hareketinde olacağını hatırlatan Astrolog Selen Yüksek, “Yanlış anlama ve anlaşılmalarla sıklıkla karşılaşabilir, yalan haberler de bir o kadar yaygın olabilir, dedikodular artabilir. Sakarlıklara, kazalara karşı tedbirli olmalı, sabırsızlıktan kaçınmalı, yapacağımız işlerde doğru zamanı beklemeliyiz” şeklinde konuştu ve tanınmış kişilerin sağlık sorunlarına tanık olabileceğimizi söyledi.

FİNANSAL KONULAR DA ETKİ ALTINDA

Akrep burcunun finansal konuları da kapsadığına dikkat çeken Yüksek, “Yani bu dönemde borsa, kripto paralar, altın gibi konularda zorlayıcı durumlar yaşanabilir. 25 Ekim’den itibaren en az 6 ay boyunca bu tutulmanın etkilerini hissedebiliriz” dedi.

DÖNÜŞÜM YOLUNA GİRMELİYİZ

Güneş tutulmasının ekseninde, kendimizle ve korkularımızla yüzleşmekten korkmamamız gerektiğini anlatan Yüksek, “Artık bize iyi gelmeyen, yük haline dönüşen kişilerden, alışkanlıklardan, ilişkilerden kurtulmak için gereken adımları atmamız gereken bir zaman dilimindeyiz. Bırakmamız gereken alışkanlıklarımızı, zor gelse de bırakmalı ve bir dönüşüm yoluna girmeliyiz” şeklinde konuştu. -Haber/Cemil Yıldız-