Güneyin En Uç Noktasında

Güneyin En Uç Noktasında

Karne Heyecanı

İlimizin ve Türkiye’nin güneydeki en uç noktası olan Yayladağı ilçesinde de okul öncesi, ilkokul, ortaokul ile lise öğrencileri, geçtiğimiz Cuma günü karnelerini alarak sömestr tatiline girdi. Yayladağı ilçesindeki karne sevincine, İlçe Kaymakamı ve İlçe Belediye Başkanı da katıldı.

Belediye Başkanı Mehmet Yalçın, katıldığı karne dağıtımı ile ilgili şu mesajı paylaştı:
“2022-2023 yılı birinci yarıyıl tatiline girilmesi sebebiyle, öğrencilerin karne sevincine ortak olduk. Kaymakamımız Sayın Ömer Faruk Gökçe, Jandarma Komutanı Üst. Sn. Ramazan Kör ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hikmet Bilgil ile birlikte, ilçemiz Kışlak Ali Sabriye Bişkin Ortaokulu’nda, Şehit Piyade Uzman Çavuş Osman Vurgun’nun anısına hayırseverler tarafından yaptırılan Kütüphane ve Akıl-Zeka Oyunları Bölümü’nün açılışını gerçekleştirdik. Açılışın ardından, öğrencilerimizin karnelerini teslim ettik.”
İlçede 46 okulda 8491 öğrencinin karne aldığını söyleyen Yalçın, “Yorucu bir yarı dönem geçiren öğrencilerimizin ve onları hayata hazırlayan kıymetli öğretmenlerimizin iyi bir yarıyıl tatili geçirmelerini, başarılarının ve azimlerinin artarak devam etmesini temenni ediyorum. Gayret ve özverili çalışmalarıyla başarılı ve huzurlu bir eğitim dönemi geçirmemize vesile olan tüm idarecilerimize, öğretmenlerimize, velilerimize ve sevgili öğrencilerimize sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.
-Cemil Yıldız-