Gurbetçi Barış Geliyor

Gurbetçi Barış Geliyor

Hatayspor’un, Almanya 3.Lig ekibi Magdeburg’dan gurbetçi BARIŞ ATİK’i transfer edeceği haberleri heyecan ve ses getirdi, ilginç yorumlara neden oldu.

Geçtiğimiz hafta sonunda, spor basınında ve bazı spor kanallarında, Hatayspor’un, Almanya’nın 3.Lig ekibi Magdeburg’da oyaya Türk asıllı, çifte vatandaşlığa sahip Barış Atik ile anlaştığı haberleri gündeme düşerken, gelişme, biranda ses ve heyecan getirdi. Transferin doğruluğu kesinleşmeden de çok ilginç yorumlar yapıldı.

Edinilen bilgilere göre, Hatayspor, Barış Fahri Atik ile büyük ölçüde anlaştı. Oyuncu, kısa bir süre içinde Hatay’a gelecek.

Barış Atik, bu yıl FC Magdeburg formasıyla, 19 maçta 10 gol attı. Magdeburg takımında orta saha pozisyonunda görev yapan Türk futbolcu Barış Fahri Atik, 3. Lig’de orta saha pozisyonunda oynuyor. Sağ ayağını iyi kullanan Barış Atik’in diğer mevkileri, forvet arkası ve sol kanat.

U-18 ve U-19’da, Türk vatandaşı olarak Türkiye’de forma giyen Barış Fahri Atik’i, bir zamanlar Beşiktaş da transfer etmek istemişti. Beşiktaş, 2 sezon önce Barış’ı almak üzere harekete geçti. Ancak tranfser gerçekleşmedi. Geçen sezon 6 ay futbol oynamayan Barış Atik’in, bu sezon takımında 19 maçta 10 golü ile 9 asisti bulunuyor.

HEYECAN GETİREN TRANSFER

Hatayspor’un, çift vatandaşlığı olan gurbetçi Barış Atik’i getirecek olması, Bordo-Beyazlı taraftarlar arasında harekete yol açtı. Birçok taraftar, Barış’ın hemen alınmasını isterken, kimileri ise Alman 3. Ligi futbolcusunun tranfserine mesafeli bakıyor.

İşte, Barış Atik’in transfer girişimine yönelik sosyal medya mesajları:

Kemal Havare: İnşallah anlaşırlar, müthiş oyuncu.

Hamit Küçük: Ömer Hoca da çok iyi bilir ki, Almanya’da boş adamı profesyonel yapmazlar. Almanya’da, profesyonel Alman takımında eğitim almış, kadrosunda yer alan ve oynayan genç bir oyuncu, alınırsa çok iyi olur. Hatta kaçırılmaması gerek bence.

Çağlar Berke: Bu çocuğun menajeri çok zorluk çıkarıyor.

Murat Aslan: Gelecekse, kiralık değil!

Murat Aslan: Gelsin!

Hikmet Bezgin: Bu adam gelirse, iyi bir alternatif. Fakat bizim eksiğimiz, libero! En çok bize libero libero libero… Fatih’in yokluğunda kim oynayacak? Bence libero!

Bahri Yıldırım: Mame Diouf’un alternatifi yoktu. Alınırsa iyi olur.

Mehmet Ali Okay: Golcüye değil, Ribeiro ve Trore’ye alternatif gerekli. Onlar olmadığında, 3.Lig takımı oluyoruz.

Mehmet Devrim: Hele şükür, golcü aldık!

Mahmut Parlakyıldız: Ben tanımıyorum, ama 19 maçta 10 gol atmışsa, 2.Lig de olsa, kaliteli bir futbolcu demektir. Ama Hatayspor’da sıkıntı forvette değil! Sıkıntı, orta saha ve kanatlarda. 2. bir sıkıntı da, yedek kulübesi! 1-2 futbolcu dışındaki yedeklerimiz hazır değil.

Mehmet Can Bayrak: On numara bir oyuncu.

Anemoiz Meor: Beş para etmez!

Sedat Keyfli: Güzel, faydalı olur diye düşünüyorum.

Hamit Küçük: Muhammed Mert de Almanya’da profesyonel olmuş, ama yeterli verim alınamadı daha. Bu sefer iyi olur inşallah.

Fotoğraflarla Anadolu: İnşallah başarılı olur. Milli oyucuları da bir antrenör istemezken, başka bir antrenörün takımında vazgeçilmez oluyor.

Nazim Harnuboğlu: En doğru transferler, genç gurbetçilerimiz. Bir kaç genç alınsın bence. Avrupa’da çok var bunlar! Geleceğin yıldızları olacaklar, örnekleri çok. Haydi Hatayspor’um, hemen transfer et, arkasından Avrupa da gelsin. En büyük, Atakaş Hatayspor…

Abdullah Deliağa: Güzel, 10 numara pozisyonunda oynuyor.

Fatih Teke: İnşallah olur.

-Cemil Yıldız-