Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Güvenlik Uzmanı Mete Yarar’a göre…

“15 Temmuz darbe girişimi

“15 Temmuz darbe girişimi başarılı olsaydı”…

Hatay, Kilis ve Gaziantep haritada olmayacaktı!

Katıldığı bir konferansta 15 Temmuz kanlı darbe girişimine dair konuşan ve ‘eğer darbe başarılı olsaydı’ noktasında durup ‘olabileceklere’ işaret eden Mete Yarar, “silahlandırılmış 35 bine yakın terörist tünellerden Türkiye’ye sıçrayacaktı” dedi.
Güvenlik Politikaları Uzmanı Mete Yarar, “Eğer 15 Temmuz hain darbe girişimi başarılı olmuş olsaydı, o sırada silahlandırılmış 35 bine yakın terörist tünellerden Türkiye’ye sıçrayacaktı. Darbecilerin hiçbiri bunlarla mücadele etmeyecekti. Hain darbe girişimi başarıl olsaydı; Hatay, Gaziantep, Kilis ve daha birçok il daha haritamızda olmayacaktı” dedi.
Katıldığı bir konferansta, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin dağlardaki bütün tünelleri alarak ilerlemek zorunda olduğunu anlatan Yarar, şöyle devam etti:
“Bunlar, tepede, biz yukarı doğru çıkıyoruz. Bir devlet değil bunlar! Bu kadar paranın nereden geldiğini düşünmeye devam edin. 2 Metrelik kalın bir beton, yüksekliği bir buçuk metre, tamamen kafes sistemi dediğimiz bir şekilde yapılmış. Böyle bir tünelin, 100 kilometre uzunluğundaki yerin maliyeti ne kadardır?”
Yarar, şöyle devam etti:
“Bu tüneller, sadece Türkiye’ye karşı savunmak için mi yapılmıştır? Hayır. Türkiye’ye saldırmak için yapıldı. Eğer 15 Temmuz hain darbe girişimi başarılı olmuş olsaydı, o sırada silahlandırılmış 35 bine yakın terörist tünellerden Türkiye’ye sıçrayacaktı. Darbecilerin hiçbiri bunlarla mücadele etmeyecekti. Gelinen noktada Hatay, Gaziantep, Kilis ve daha sonrası birçok yer haritamızda olmayacaktı. Hep soruyorlar, ‘biz neden Afrin’deyiz’ diye. Asıl, Afrin bize barikatlar döneminde geldi… Beşiktaş’ta 40 tane polisimizi şehit ederken geldi… Ankara’da, Genelkurmay önündeki bomba patlatılırken geldi, ama hep geldi. Biz Afrin’e gitmedik. Afrin önce bize geldi!” -Cemil Yıldız-