Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Güzelmansur HGC’de

Yaptıklarını anlattı CHP Hatay

Yaptıklarını anlattı

CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü ve gündeme dair konular hakkında bilgilendirmelerde bulunmak üzere geldiği Hatay Gazeteciler Cemiyeti’nde (HGC), yaptığı çalışmaları anlattı. Güzelmansur’un ziyaretinden memnuniyet duyduğunu belirten HGC Başkanı Nihat Mazmanoğlu, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ne Meclis çalışmalarınızdan dolayı katılamadığınızdan dolayı göstermiş olduğunuz hassasiyetten dolayı teşekkür ediyor, çalışmalarınızda başarılar diliyorum” dedi.

Hatay için hizmet çalışmalarını her zaman sürdürdüğünü belirten CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, gerçekleşen ziyareti sonrasında şunları anlattı:

“Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bize emanet ettiği Hatay için, ‘Hatay, benim şahsi meselemdir. Hatay, benim namusumdur’ şiarıyla gerek Meclis’te gerek yerelde olsun çalışmalarımızı yapıyoruz. Hatay’ımızın Defne ilçesi 160 bin nüfuslu olmasına rağmen, birçok ilçeden daha büyük olmasına rağmen, Hatay’ın üçüncü büyük ilçesi olmasına rağmen, ne yazık ki Defne’de hala hastanemiz yoktur.

Samandağ yolu üzerinde 68 bin metrekarelik alanı tespit ederek, o bölge üzerinde bulunan, tüm ilçelere yakın olduğu için yapmış olduğum çalışmaları sürdürerek, Bakan Koca’nın yanıtlaması istemiyle vermiş olduğum soru önergelerinin cevabını aldık.”

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca tarafından soru önergesine verilen cevabı paylaşan Mehmet Güzelmansur, “Hatay ili Defne ilçesi Koçören Mahallesi’nde bulunan, 142 Ada 196 Parsel numarasına kayıtlı 67 bin 850 metrekare yüzölçümü arazi üzerinde 200 yataklı yeni bir devlet hastanesi yapılması planlanmakta olup, arsa tahis süreci devam etmektedir. Akabinde proje hazırlık sürecine geçilecektir, denildi. Bu proje, Defne ilçemize ve Hatay’ımıza hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Doğalgaz çalışmalarından dolayı Aksagaz yetkililerine teşekkür eden CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, “Hatay’ın sınır kenti olması dolayısıyla, birçok mahallemize doğalgaz gitmiyordu. Yaptığımız girişimler ve istişareler sonrasında, ilçelerimize doğalgaz geldi. Aynı zamanda Kuzeytepe Mahallesi’nden Serinyol Mahallesi’ne kadar, yaklaşık 11 mahalleye doğalgaz getirilmesi konusunda çalışmalar tamamlanıyor. Ana hat döşendi, şimdi ise ara yollara hat döşeme çalışması başladı. Serinyol ve 11 mahalle sakinlerine doğalgaz hayırlı olsun. Talepler toplanmaya başlandı. Aksagaz yetkililerine, bu vatandaşlarımızın ihtiyacını kırmayarak gereken yatırımı yapmalarından ötürü teşekkür ediyorum. Harbiye için de doğalgaz çalışmalarımız sürüyor ve 2023 yatırım programına alınmıştır” dedi.

Serinyol-Madenli Yolu’nun açılacak olmasından dolayı memnuniyet duyduğunu da belirten CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, bu konuda da şöyle konuştu:

“Serinyol-Madenli yol çalışmasının temeli geçtiğimiz haftalarda atıldı. Bugün Arsuz’a gitmek için önce Belen, ardından İskenderun ve sonra Karaağaç üzerinden gidebiliyorduk. Halbuki Serinyol’dan Madenli’ye kadar olan yol 28 km’dir. Bu güzergah, yolu 20 dakika ve 20 km mesafeyi kısaltıyor. Ayrıca bu yol hem güvenli bir yol oldu hem de turizm için de açılacak güzel bir yol oldu. Vatandaşlarımızın Arsuz’a gitmesi için Belen’den geçmesine artık gerek kalmayacak. Bu yolun da tüm Hatay halkımıza hayırlı olmasını diliyorum.” -Haber/cemil Yıldız-