Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Güzelmansur mesajı

10 Kasım, ölümsüzlüğün tarihi…

10 Kasım, ölümsüzlüğün tarihi…

CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, 10 Kasım mesajında, 10 Kasım’ın ölümsüzlüğün tarihi olduğuna dikkat çekti. Dün Ankara’da, TBMM’deki anma törenine katılan Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, mesajında şöyle dedi:
Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü, 10 Kasım 1938’de sonsuzluğa uğurlamış olabiliriz. Ancak devrimlerini, ilkelerini, felsefesini, bilim ışığında çizdiği yolu ebediyete kadar sürdürmek üzere akıllarımıza kazıdık. O nedenle 10 Kasım, aslında ölümsüzlüğün tarihidir.
Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, ‘Benim naçiz vücudum bir gün elbet toprak olacaktır. Ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır” demiştir. Ulu Önderimizin ‘En Büyük Eserim’ dediği Türkiye Cumhuriyeti’ne, içinde bulunduğumuz zorlu dönemde sahip çıkacağız, Cumhuriyet’in kuruluş ilkelerinin yıpratılmasına izin vermeyeceğiz, bu ilkeleri gelecek nesillere tam ve doğru bir şekilde aktaracağız. Bunları yaparken, Atatürk’ün devrimleri yolumuzu aydınlatacak.
Atatürk’ün bizlere emaneti; Bağımsızlığımıza, Cumhuriyetimize, Demokrasimize var gücümüzle sahip çıkmak, bilim ve fennin yolundan ayrılmayarak ilerlemeye ve gelişmeye katkı sunmak, her bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının boynunun borcudur. Vatanımızın kurtarıcısı, Cumhuriyetimizin ve Cumhuriyet Halk Partimizin kurucusu, Ulu Önderimiz, Ebedi Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete intikalinin 82. yılında saygı, rahmet ve minnetle anıyorum.”
-Cemil Yıldız-