Güzelmansur, Suudi ve Kuveyt’teki gurbetçilere duyurdu

Güzelmansur, Suudi ve Kuveyt’teki gurbetçilere duyurdu

Uçak Seferleri 11 Haziran’da Başlıyor

Hatay CHP Milletvekili Mehmet Güzelmansur, Suudi Arabistan ile Kuveyt’teki gurbetçilere, mesaj halinde, Türk Hava Yolları’nın 11 Haziran tarihi itibariyle bu iki ülkeye seferler başlatacağını duyurdu. Milletvekili Mehmet Güzelmansur’un bu konudaki bilgilendirmesi şöyle:
“Suudi Arabistan’dan ve Kuveyt’ten Türkiye’ye dönmek için bekleyen kıymetli hemşerilerim… TBMM Dışişleri Komisyonu ve TBMM Yurtdışı Türkler Akraba Topluluklar Alt Komisyonu’nun bir üyesi olarak, yurda dönmeyi bekleyen vatandaşlarımızın sorununun çözülmesi için Dışişleri yetkililerimizle, Büyükelçiliklerimizle ve ilgili kurumlarla, THY’nin uçuşlarının başlaması için istişare halindeyim. Türk Hava Yolları, kesinleşmemekle birlikte, 11 Haziran 2020’de uçak seferlerine başlayacaktır.
Suudi Arabistan’nın Riyad, Cidde ve Dammam şehirlerinden, ayrıca Kuveyt’ten Türkiye’ye uçak seferleri düzenlenecektir. Yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızın mağduriyetinin giderilmesi, prosedürlere uygun bir şekilde uçuşların hemen gerçekleşmesi ve tarihinin kesinleşmesi için sürekli ilgili kurumlarla görüşme halindeyim.
Her bir hemşehrimin sağlık durumu benim için çok değerli. Hiç bir hemşehrim kendini yaban ellerde yalnız hissetmesin. Bu zor günleri birlikte atlatacağız.” -Cemil Yıldız-