Güzelmansur’dan gündeme dair açıklamalar

Güzelmansur’dan gündeme dair açıklamalar

“Yayladağı Sınır Kapısı Açılsın”

CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, evinde karantinada olmasına rağmen, Gazetemiz sahibi Sinan Seyfittinoğlu ile gündeme dair konular hakkında hafta sonu bir görüşme yaptı. Güzelmansur; Karantina süresinin dolduğunu, sağlık durumunun son derece iyi olduğunu, son bir test sonrası en yakın zamanda yeniden aktif olarak görevinin başında olacağını ifade etti.
HASTALIĞI KÜÇÜMSEMEYİN
Milletvekili Güzelmansur; Covid 19’u kimsenin küçümsememesini istedi ve “Bu hastalık kimseyi dinlemiyor. Kimliğiniz, nüfusunuz, servetiniz, statünüz ne olursa olsun, fark etmez. Kimsenin ayrıcalığı yok. Temas ve maske kullanımı uyulması gereken en önemli önlem” dedi.
KORKU, ENDİŞE VE PANİK YAŞAMADIM
Güzelmansur, yaptığı testin pozitif çıkmasından sonra doktorlara güvendiğini, herhangi bir korku, endişe ya da panik yaşamadığını belirtti. Milletvekili, “Ben şanslıydım. Çünkü hastalığın seyri son derece olumlu geçti” dedi.
İLK SEÇİMDE İKTİDARDAYIZ
Hatay’da, CHP’nin en iyi örgütlenen parti konumunda olduğunu savunan Güzelmansur, il ve ilçe örgütlerinin birlik ve beraberlik içinde olduğunu savundu. “ Güçlü olmak zorundayız. Dargınlıklar, küskünlükler geride kalmalı. Yarın seçim olacakmış gibi hazır olmalıyız. İlk seçimlerde iktidara geleceğiz” açıklaması yaptı.
İPEK HARBELİOĞLU’NUN VEFATI BENİ ÇOK ÜZDÜ
Geçtiğimiz hafta içinde, bulunduğu kafade kimliği belirsiz kişilerin rastgele açtığı ateş sonucu hayatını kaybeden Genç kız İpek Harbelioğlu’nun ölümüne çok üzüldüğünü belirten Güzelmansur, “İpek, benim de akrabamdı. İçim kan ağladı. Toplumsal huzur ve barışın sağlanması konusunda üstüme düşen görevi yapmak için var gücümle çalışacağım” dedi.
YAYLADAĞI SINIR KAPISI AÇILMALI
Milletvekili Güzelmansur; Hatay’da ekonominin negatif olduğunu, işsizlik oranının çok yüksek olduğunu ve ihracatımızın s.o.s. verdiğini belirterek, Hatay ekonomisinin canlandırılması konusunda 14 ülkeye bağlantısı olan Yayladağı Sınır Kapısının açılmasını önerdi.
HIZLI TREN PROJESİNİ DESTEKLİYORUM
CHP Milletvekili Mehmet Güzelmansur, MHP Milletvekili Lütfi Kaşıkçı’nın gündeme taşıdığı “Hızlı Tren Projesini” desteklediğini de açıkladı. Hatay’a kim hangi hizmeti getirirse, destek olup yanında duracaklarını ifade eden Güzelmansur, “Hatay insanı, devletin şefkatini daha çok hissetmek istiyor. Hatay için pozitif ayrımcılık istiyoruz” dedi.