Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Güzelmansur,
Sağlıkta Şiddet Yasasını Sordu

Meclise Neden Gelmiyor? CHP

Meclise Neden Gelmiyor?

CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, TBMM’de yaptığı konuşmada, sağlıkta etkin bir Şiddet Yasası’nın bir an önce Meclis gündemine gelmesini istedi.
Sağlık emekçilerine verilen sözlerin takipçisi olacaklarını söyleyen Güzelmansur, şöyle konuştu:
“Türkiye’de sağlık çalışanlarına yönelik şiddet, dur durak bilmiyor. Canımızı emanet ettiğimiz sağlıkçılara, artık cinayete teşebbüs boyutuna varan saldırılar düzenleniyor.
AKP, iktidarda olduğu yirmi yılda, sağlıkta şiddete yönelik caydırıcı bir yasa çıkaramadı, CHP’nin tekliflerini de reddetti. 2018’de, ‘Sağlık çalışanlarına kalkan elleri affetmek mümkün değil’ denildi ama, buna yönelik bir yasa da dört yıldır ete kemiğe büründürülmedi.”

14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla sağlıkçılara yine bir dizi vaat verildiğini hatırlatan Mehmet Güzelmansur, şöyle devam etti:
“Bunların takipçisi olacağız, lafta kalmasına müsaade etmeyeceğiz. Sağlıkta etkin şiddet yasasının bir an önce Meclis gündemine gelmesini istiyoruz. Sağlık emekçilerinin mesleklerini, emekliliklerine de yansıyan ücretlerle ve şiddetten uzak bir ortamda yapmaları için sonuna kadar mücadele edeceğiz.” -Cemil Yıldız-