Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Güzelmansur’un “pas” Eleştirisi

Hatay, Yatırımda Pas Geçiliyor!


Hatay, Yatırımda Pas Geçiliyor!

CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, TBMM’de yaptığı konuşmada, yol yapmakla övünen AKP iktidarının, Belen-Antakya arasındaki 38 km’lik yolu yapmadığına dikkat çekerek, “Hatay’ı yatırımlarda hep pas geçiyorsunuz, ama merak etmeyin, Hatay halkı da ilk seçimlerde sizi pas geçecek” dedi.
Güzelmansur, dünkü TBMM Genel Kurulu’nda şunları söyledi:
“Yaz başladı, seçim bölgem olan Hatay’da ‘dağın diğer tarafı’ diye adlandırdığımız Antakya, Defne, Samandağ, Altınözü, Kırıkhan, Reyhanlı, Hassa ve Yayladağı’ndan yazlık ilçemiz olan Arsuz’a gitmek isteyen hemşehrilerimin de trafik çilesi başladı. Çünkü Arsuz’a giderken, trafik yoğunluğundan dolayı Belen ilçemizi geçmek en az on beş dakika sürüyor. Bu yoğunluk da sürekli trafik kazalarına sebep oluyor.
Buradan, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’na sesleniyorum… Edirne’den başlayan Belen’de sona eren 1.200 kilometrelik otoyolu yapıyorsunuz, ama Belen’den Antakya’ya kadar 38 kilometrelik yolu, projelendirilmiş olmasına rağmen yapmıyorsunuz.
Hatay’ı yatırımlarda hep pas geçiyorsunuz, ama merak etmeyin! Hatay halkı da ilk seçimlerde sizi pas geçecek, size ‘bay bay’ diyecek.”
-Cemil Yıldız-