Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Haber Doğru İse, Çok Ayıp!

Samandağ’da sosyal medyada dolaşan

Samandağ’da sosyal medyada dolaşan haberlere göre, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ilçede Hızır türbesi yanında yaptırmakta olduğu park yapımında kullanılan malzemelerin çalındığı iddia edildi. Sosyal medyada henüz doğrulanmayan haber ve paylaşımlara göre, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yapmakta olduğu Hıdır Parkı projesinde bazı malzemeler çalınırken, bunları korumak üzere nöbetçi zabıta da görevlendirilmedi. Doğruluğu resmi yetkililerce teyit edilmeyen bu gelişme öncesi, geçen hafta içerisinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden bir heyet Hatay-Samandağ’a gelmiş ve yapım çalışmaları süren Hızır Parkı’nda incelemelerde bulunmuştu.

Samandağ Belediyesi de bu ziyareti şöyle paylaşmıştı:

“İBB Genel Sekreter Yardımcıları Sn. Mahir Polat ve Sn. Gürkan Akgün, İBB Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı personelleri, Belediye Başkan Yardımcımız Sn. Hasan Fehmi Görür ile birlikte Hz. Hızır türbesi yanında yapımı devam eden Hz. Hızır Parkı’nda incelemelerde bulundular.”

Ziyaretin birkaç gün sonrasında yaşanan bu olay üzüntü yarattı. Resmi yetkililerden konuya ilişkin doğrulama bekleniyor. – Mehmet Durmaz-