HADO, 19 Mayıs’ta Akdenizde…

HADO, 19 Mayıs’ta Akdenizde…

Uluslararası yolcu taşımacılığı yapacak olan Hatay Deniz Otobüsleri (HADO), ilk seferini 19 Mayıs Perşembe günü KKTC’ye yapmaya hazırlanıyor. HADO’yla, Hatay’a ekonomik, sosyal ve turizm açısından önemli kazançlar sağlanması amaçlanıyor. HADO, 19 Mayıs’taki ilk seferinin ardından, rutin seferlerine devam edecek.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, HADO seferlerinin başlayacağını sosyal medya hesaplarından duyurdu ve şöyle dedi:

“Akdeniz’in uluslararası sularında şanlı bayrağımızı dalgalandıracak Hatay Deniz Otobüslerimizin (HADO) seferlerine, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda başlayacağını sizlerle paylaşmaktan büyük mutluluk duyuyorum.

HADO, ilk seferini, KKTC’nin, aynı zamanda kardeş şehrimiz de olan Girne kentine yapacak. Söz verdiğimiz ve dünya çapında önem taşıyan bir projemizi daha tamamlamış olmaktan dolayı onurluyuz. Ülkemize, bölgemize ve hemşehrilerime hayırlı, uğurlu olsun.”

SEFER GÜNLERİ BELLİ OLDU

HADO, Salı ve Cuma günleri saat 13.00’te, Hatay’dan kardeş şehir Girne’ye, Perşembe ve Pazar günleri ise saat 14.00’te Girne’den Hatay’a hareket edecek. Bilet satışları, 16 Mayıs Pazartesi gününden itibaren www.bilet.com ve www.obilet.com adreslerinden temin edilebilecek. -Haber/Cemil Yıldız-