Hafta Sonunda 4 Boğulma Olayı

Hafta Sonunda 4 Boğulma Olayı

Samandağ Denizi ve Çevlik’te 3, Arsuz’da 1 boğulma vakası yaşandı. 1 kişi can verdi, 3’ü kurtarıldı.

Geçtiğimiz hafta sonunda, ilimiz deniz ve sahillerinde 4 boğulma vakası yaşandı. Üçü Samandağ denizi ile Çevlik, 1’i de Arsuz sahilinde yaşanan boğulma vakalarında, 2’si kız 3 kişi kurtarılırken, 40 yaşlarında olduğu öğrenilen Suriyeli ise o kadar şanslı değildi, kurtarılamadı.

Arsuz yolu üzeri sahilde, Cumartesi günü boğulma tehlikesi geçiren bir kadın kurtarıldı ve ilk müdahalenin ardından İskenderun Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Çevlik’teki olayda da bir genç kız son anda ölümden döndü.

Cumartesi günü saat 18.30 sıralarında denize serinlemek için giren ve RİP akıntısına kapılan 22 yaşındaki  genç kızın çığlıklarına, Hatay Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı’na bağlı Çevlik İtfaiyesi, cankurtaran tim ekipleri ve gönüllü cankurtaranlar yetişti. Genç kız, Hatay Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı’na bağlı Çevlik İtfaiyesi ve cankurtaran timi ve gönüllü cankurtaranlar Uğur Sıyrık ile Büyükşehir Belediyesi itfaiye eri Salih Alkaç tarafından denizden çıkarılarak kurtarıldı. Tam zamanında yapılan müdahale ile dalgaların arasından çekip kıyıya çıkartılan genç kız, sağlık ekiplerine teslim edildi. Olay yerinde yapılan ilk müdahale sonrasında sağlık ekiplerinin hastaneye yetiştirdiği genç kızın durumu iyi.

1 SURİYELİ CAN VERDİ

Hafta sonu acı haber, Samandağ-Meydan’dan geldi. Samandağı-Meydan Mahallesi sahilinde Cuma günü  gündüz saat 14.02 saatlerinde boğulma ihbarı üzerine bölgeye ambulans, Sahil Güvenlik, Jandarma ile Çevlik İtfaiyesi ve cankurtaran tim ekipleri sevk edildi. Suriye uyruklu iki vatandaş, boğulma vakası yaşadı. Hatay Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı’na bağlı Çevlik İtfaiyesi ve cankurtaran tim ekipleri tarafından, boğulan 2 kişi denizden çıkartıldı, sağlık ekiplerine teslim edildi. 35 yaşındaki Suriyelinin durumunun iyi olduğu, 40-45 yaşındakinin ise hayatını kaybettiği bildirildi. -Haber/Cemil Yıldız-