Haftalardır süren çalışmada…

Haftalardır süren çalışmada…

Vatandaş da bezdi, araç sürücüleri de!

Antakya’da, Öğretmenevi ile Cumhuriyet Meydanı arasında devam eden yol ve kaldırım çalışmasında vatandaş da araç sürücüleri de süreçten ve yapılan işin dağınıklığından şikayetçi oldu.

Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından, son aylarda Antakya kent merkezindeki yol ve kaldırımlarda sürdürülen düzenleme çalışmaları, şikayetleri ve eleştirileri de beraberinde getiriyor. Fatih Caddesi’nde biten çalışmanın ardından, buradaki tüm ağaçların kaldırılması eleştiri konusu olurken, kaldırılan ağaçlar yerine yeni dikim yapılmaması da dikkat çekiyor.

Antakya’da, Öğretmenevi ile Cumhuriyet Meydanı arasında devam eden yol ve kaldırım çalışması ise işlerden geriye kalan molozların yol kenarlarında bırakılmış, dağınık hali nedeniyle şikayet konusu. Çalışmanın neden bu kadar uzadığını soranlar, hangi belediye olursa olsun, biraz özen ve çevreye saygı istiyor. Günlerce yerinde bırakılan molozların ise hem yaya hem de araçlar için sıkıntı yarattığının altı çiziliyor.

-AVRUPA’DA!-

Bu konuda konuşan bir vatandaş, şunları dile getirdi:

“Bebek arabasıyla giden de var, yaşlısı da. Tamam, bir iş yapılıyor, ama bu kadar dağınık olmamalı yapılan bir iş! Cuma (geçen hafta) günü bu yoldan geçiyoruz. İş, o gün için bitmiş, çalışan işçiler gitmiş, ama kaldırım önlerinde, kenarlarında, yol içlerinde moloz yığınları, kum tepecikleri öyle duruyor. En azından; düzenli, tertipli, derli toplu, iş bitince de geridekileri toparlayan bir belediye olsun istiyorsunuz, bu kenti yöneten! Çok şey mi istiyoruz? Bizi yönetenler, sadece yurt dışına gidip gelmesinler, ama oradaki belediyelerin nasıl iş yaptığına da bir baksınlar. Böyle pis iş yapma halini orada sürdürebilirler miydi, bir sorsunlar!”

Tamer Yazar