Hain terör kalleş yüzünü bir kez daha gösterdi…

Hain terör kalleş yüzünü bir kez daha gösterdi…

Tuncay, alçakça olarak nitelendirdiği terör saldırısını lanetledi …

Türk Eğitim-Sen Hatay Şube Başkanı Recep Tuncay, hain terörün yeni yılın ilk dakikalarında iğrenç yüzünü bir kez daha gösterdiğini söyledi, İstanbul’da yılbaşı gecesi bir gece kulübüne düzenlenen alçak saldırıda 40’a yakın kişinin hayatını kaybettiğini ifade etti.

Düzenlenen alçak saldırıyı lanetleyen, hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet dileyen Tuncay, konu ile ilgili açıklamasında şunlara yer verdi: “Ülkemizin 2016 yılını henüz uğurlayıp, 2017 yılına merhaba dediği ilk dakikalarda geride bırakıp unutmak istediğimiz tüm acılara inat, hain terör kalleş yüzünü bir kez daha göstermiş, bir gece kulübünde yeni yılı karşılayan insanlara yapılan saldırı neticesinde 39 kişi hayatını kaybetmiş, 65 kişi ise yaralanmıştır. Sivillere saldırmak alçaklığınızın seviyesini de göstermektedir. Başımız sağ olsun.  Genç yaşlı, erkek kadın, çoluk çocuk demeden gözlerini karartarak insanlara saldıran terör örgütlerinin daha bu yılın ilk dakikalarında yaptıkları alçak saldırı ülkemizi zor bir yılın beklediğini ve terör örgütlerinin boş durmayacağını bizlere göstermiştir.  Bu hain saldırıyla, son dönemlerde ülkemizin birlik ve beraberliğine yönelik olarak yapılan girişimlere bir yenisi daha eklenmiştir. Acılar yaşatarak bizleri bölmeye ve ayrıştırmaya çalışanlara inat, bir ve beraber olduğumuzu tüm dünyaya ilan ediyoruz.

Bu milleti acılarla sınamaya çalışarak sonuca ulaşamayacaklardır. Bu coğrafyada yaşamanın bedelini yıllardır ödeyen milletimiz, bu alçaklıklar karşısında da yılmayacaktır.                                        Konfederasyonumuz Türkiye Kamu-Sen camiası adına, bu kalleş saldırıda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara ise acil şifalar diliyorum. Allah birlik ve beraberliğimizi daim eylesin.”

Mehmet ÖZGÜN