Haksızlıklar, zulümler hepimizin ortak derdi olmalı

Haksızlıklar, zulümler hepimizin ortak derdi olmalı

Yazar Gültekin, Samandağ Evvel Temmuz Festivali kapsamında ilçe halkıyla panelde bir araya geldi

Samandağ Evvel Temmuz Festivali kutlamaları çerçevesinde, Yazar Levent Gültekin, Samandağ Belediyesi toplantı salonunda, “16 Nisan Referandumundan Sonra Demokratik Zeminin İnşası” konulu panelde ilçe halkıyla bir araya geldi.
Samandağ Kalkındırma Derneği Başkanı Orhan Cabir’in moderatörlüğünü yaptığı panele, Samandağ Belediye Başkanvekili Berna Kaplan, Hatay Büyükşehir Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Sait Günal, Samandağ Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Yıldız, STK Temsilcileri, insan hakları savunucuları ve vatandaşlar katılım gösterdi.
16 Nisan referandumu ve geleceğin masaya yatırıldığı panelde Yazar Gültekin şunları dile getirdi: “Ülkede yaşayan herkesin hakkını, hukukunu gözetmek zorundayız. Düşüncesi ne olursa olsun herkes birbirine saygı duymak zorundadır. Ülkemizin bütün unsurları bir araya gelerek, önyargılarından sıyrılarak birleşmek zorundadır. Kürt, Türk, Alevi, Sünni bu toplumda yaşayan herkes birbirine muhtaçtır. Bir araya gelmeliyiz. Son dönemde yaşadığımız sosyal, siyasal gelişmelerde bunu göstermektedir. Haksızlıklara karşı ortak ses çıkarmalıyız. KHK ile ihraç edilenler, haksızlıklar, zulümler hepimizin derdi olmalıdır.” -Mehmet ÖZGÜN-

 

(Visited 1 times, 1 visits today)