Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Halk İstiyor Yeni Veli!

Antakya kent gündemi, iki

Antakya kent gündemi, iki büyük STK ve Meslek Odası seçimlerinin kulis haberleriyle oldukça hareketlendi. Bunlardan biri Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) diğeri Hatay Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (HESOB).

Pandemi dolayısıyla ertelenmiş çok sayıda başka Oda, Dernek ve benzeri kurum ve kuruluşlar bünyesinde de seçimli kongreler dikkat çekiyor. Hatay’ı bir anda, demokrasinin nimeti seçim havası alıp sürüklüyor.

Ancak gerek ATSO ve HESOB, gerekse diğer alanlardaki seçimlerde halkın ve vatandaşın temel beklentisi kuşkusuz ki DEĞİŞİM!

Özellikle Antakya Ticaret ve Sanayi Odası’nda yıllardır devam eden ve aynı adaylar arasında yaşanan keskin seçim atmosferi, adeta kent dinamiklerinde BIKKINLIK yaratmış durumda.

Ne olursa olsun, geçmiş yıllarda bu kulvarlarda yaşanan ve kent insanını kutuplaşmaya, gerginliğe sürükleyen seçim deneyimlerinin bir tekrarının olmasını kimse istemiyor.

Konu ile ilgili kamuoyunun nabzını tutan Antakya Gazetesi, konuya dair net bir beklentiyi dile getirmeyi görev biliyor:

Halk, değişim istiyor, kavga gürültü istemiyor! Ne Hikmet, Ne Ali, Ne Kadir, ne de Mehmet! HALK İSTİYOR HER KULVARDA YENİ VELİ…. Bizden söylemesi.

-Haber/Sinan Seyfittinoğlu-