Halk Otobüslerinde İflas mı?

Halk Otobüslerinde İflas mı?

Bedava yolcu sayısının yüksekliği Halk Otobüsleri bütçesini zorluyor, kimine göre bu gidişat iflasa doğru!

Antakya ve Defne ilçelerinde şehir içi yolcu taşımacılığı yapan halk otobüslerine ücretsiz biniş yapan yolcu sayısındaki yüksek orandaki artış nedeniyle, bu durumun kooperatife üye otobüsleri iflasa sürükleyeceği öne sürülüyor.
Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi yöneticilerinden Muhammed Karasolak, gelişmeyi bir video ile birlikte kendi sosyal medya hesabından şöyle duyurdu:
“Üç beş kişi denilen bedava seyahatin esnafı iflasa düşürdüğünü ısrarla görmek istemeyenlere, işin aslını sunan bir video! Siyasi, bürokratik, toplumsal, ticari ve hukuki iradeye hem sunmak, hem de sormak gerekir… Sizce bu hal ile bu esnaf, yüksek ÖTV’li mazot, yüksek KDV oranı, çift şoför şartını, tamir ve yedek parça alımını, alçak taban otobüs alımlarındaki banka faiz oranlı borcunu nasıl karşılayacak? Evinde çoluk çocuğuna taş mı yedirecek!
Müslümanım diye naralar atan siyasi iradeye de vatandaşlarımıza da sormak gerekir ki, ‘bu zulüm sizce doğal mı?’ Bu soruyu kendinize sorarken, Peygamberimizin, ‘Çocuklarının ve eşinin rızkını temin edemeyenlerin verdiği sadaka haramdır’ hadisini düşünmelerini tavsiye ederim. Haksızlık karşısında susmak dilsiz şeytanlık derken, dikkat edin, o dilsiz şeytan siz olmayasınız!”