Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Halkbank iddiaları yalanladı

Halkbank, son günlerde çeşitli

Halkbank, son günlerde çeşitli medya ve sosyal medya platformlarında yayılan, bankanın mevzuata aykırı olarak suç örgütleriyle bağlantılı firma ve şahıslara kredi kullandırdığı yönündeki iddiaların gerçeği yansıtmadığını açıkladı. Bankanın resmi açıklamasında, bu tür haberlerin tamamen gerçek dışı olduğu ve bankanın güven ve itibarını zedelemeye yönelik olduğu vurgulandı.

Banka yetkilileri, mevcut mevzuat çerçevesinde hareket ettiklerini belirterek, Bankacılık Kanunu ve ilgili düzenlemelere tam uyum içinde olduklarını ifade etti. Açıklamada ayrıca, hiçbir şekilde suç örgütleriyle bağlantılı olan herhangi bir firma veya şahsa kredi kullandırılmadığının altı çizildi.

Halkbank, kamuoyunu yanıltıcı ve bankanın hisse değerini etkileyici nitelikteki bu tür haber ve yorumlara karşı hukuki haklarını kullanacağını da belirtti.

Son olarak, bankanın güven ve itibarını koruma amacıyla yapılan açıklamada, 20 Kasım 2023 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu aracılığıyla da konuyla ilgili açıklama yapıldığı hatırlatıldı. – Mehmet Durmaz-