Halkın sesi sandıkta

Halkın sesi sandıkta

CHP’de İl Başkanı ve Yönetimi ile 4 Milletvekili aynı görüşte…

CHP’de, Hatay İl Başkanı Mehmet Güzelmansur ile Partinin 4 Milletvekili; Mevlüt Dudu, Hilmi Yarayıcı, Serkan Topal ile Birol Ertem, dün ortak bir açıklama ile ilçe-il kongreleri öncesinde her zeminde delege seçimlerinde sandık konulması ve belediye başkanlığı, milletvekilliği ve diğer tüm seçimler de önseçimlerin yapılması gerekliliğini savundu.
CHP İl Başkanı Mehmet Güzelmansur ile 4 Milletvekili; Mevlüt Dudu, Hilim Yarayıcı, Serkan Topal ile Birol Ertem’in ortak açıklaması şöyle:
“Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasıyla birlikte ülkemize demokrasiyi adım adım getiren Parti, Cumhuriyet Halk Partisi’dir. Ülkemizin çok partili hayata geçmesi, Cumhuriyet Halk Partisi’nin demokrasiye olan inancıyla gerçekleşmiştir. Partimiz, Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’ne ve onun devrimlerine gönül vermiş olanların partisidir.
Demokrasimizin güçlenmesi adına, Cumhuriyet Halk Partisi’nin geçmişten günümüze sürdürdüğü mücadelede halkın desteği ile birlikte önemli adımlar atılmış ve birçok yeni çalışma yapılmıştır. Bizler, bugün, Cumhuriyet Halk Partisi Hatay İl Örgütü olarak bu çalışmalara bir yenisini eklediğimizi sizlere duyurmak amacıyla toplanmış bulunmaktayız.
Cumhuriyet Halk Partisi’nde en büyük makam üyeliktir. Biz, üyelerimize ve tabanımıza güveniyoruz. Önümüzdeki tüm seçimlerde mutlaka ama mutlaka ilimiz Hatay’da ön seçimi destekleyip, ilimizde ön seçimi hakim kılmak için gerekli bütün çalışmaları özveriyle gerçekleştireceğiz.
Bu vesileyle, üyenin söz hakkı olan ilçe delegelerinin belirlenmesinde, Parti tüzüğümüz ve programında yer alan ‘her mahalleye sandık konulması’ için gerekli tüm çalışmaları başlatacağız. Bununla birlikte, üyelerimiz, ikametgah ettikleri mahallede ilçe delegelerini seçerek demokratik bir şekilde partililerimizi temsil etmeye başlayacaktır. Ön seçim delegelerinin de yer alacağı listelerde önümüzdeki döneme büyük bir adım atmış olup, yerel ve genel seçimlerde de ön seçimi talep etmek için sesimizi duyurarak halkın iktidarını üyelerimiz ile birlikte kuracağız.” -Cemil Yıldız-