HAMOK’lu Başkanlardan İmza

HAMOK’lu Başkanlardan İmza

HAMOK üyesi Odaların Başkan ve Yöneticileri, Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin açtığı “Hatay Halkı Hakkını Arıyor” imza kampanyasını imzalayarak destek verdi.

Kısa adı HAMOK olan, Hatay Akademik Meslek Odaları Koordinasyon Kurulu, Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından, Hatay’ın 4. teşvik bölgesinden 5. teşvik bölgesine alınması ve bu sayede yatırımların ve iş olanaklarının artması amacıyla başlatılan “Hatay Halkı Hakkını İstiyor” adlı imza kampanyasına destek verdi.
Hatay Akademik Meslek Odaları Koordinasyon Kurulu (HAMOK) üyeleri, 2 Ağustos Çarşamba günü TMMOB Mimarlar Odası Hatay Şube binasında “Hatay Halkı Hakkını İstiyor” kampanyasına destek amacıyla toplu halde imza attı.
TMMOB Mimarlar Odası Hatay Şube Başkanı Mustafa Özçelik, HAMOK Dönem Sözcüsü olarak yaptığı kısa açıklamada şunları söyledi:
“Bizler, Hatay Akademik Meslek Odaları Koordinasyon Kurulu (HAMOK) üyeleri olarak, Hatay’da devam eden ‘Hatay Halkı Hakkını İstiyor’ kampanyasına destek veriyoruz. Hatay’ın geleceğini düşünen herkesin bu kampanyaya destek vermesi gerektiğini düşünüyorum. 11 Oda’dan oluşan HAMOK üyelerinin de bu kampanyaya destek vermesini bekliyoruz. Bu kampanyayla birlikte, Hatay’ın 4’üncü teşvik bölgesinden 5’inci teşvik bölgesine alınmasıyla Hatay’da ekonomik gelişmenin hızlanması, işsizliğin ortadan kalkması ve Hatay’a yatırımların artmasını umut ediyoruz. Katılım sağlayan herkese teşekkür ediyorum.”
Çarşamba günü Mimarlar Odası bahçesindeki toplantıda, daha sonra HAMOK üyesi Odaların Başkan ile Yöneticileri açılan imza kampanyasına katılarak desteğini bildirdi.
Kısa adı HAMOK olan Hatay Akademik Meslek Odaları Koordinasyon Kurulu basın açıklamasına imza atan üye Odalar şunlar:
Hatay Dişhekimleri Odası, Eczacı Odası, Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası, Tabip Odası, Veteriner Hekimleri Odası, TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası Hatay İl Temsilciliği, İnşaat Mühendisleri Odası, Tmmob Jeofizik Mühendisleri Odası Hatay İl Temsilciliği, TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası Hatay İl Temsilciliği, TMMOB Makina Mühendisleri Odası Hatay İl Temsilciliği, TMMOB Mimarlar Odası, TMMOB Şehir Plancıları Odası Hatay İl Temsilciliği. -Cemil Yıldız-