Has Turizm Ev Sahibi

Has Turizm Ev Sahibi

Türkiye’nin değişik illerinden 30 Otobüs Firmasının sahibi ya da yöneticisi, hafta sonunda Hatay’daydı.

Yolculara daha kaliteli hizmet verebilmenin ipuçlarının paylaşıldığı toplantıda, sektörü temsil eden TOFED ve TOF gibi sivil örgütlerle ile bir araya gelinmesi kararı alındı.

Türkiye’nin yedi bölgesinde faaliyet gösteren otobüs firmalarının sahipleri ve üst düzey temsilcileri, Has Turizm’in daveti ve ev sahipliğinde Hatay’da bir araya geldi. 2-3 Temmuz Cuma ile Cumartesi günleri Antakya’ya gelen 30’a yakın firma sahibi, ilk gün şehrin turistik mekanlarını gezerek, ili tanıma ve birbirleriyle tanışma fırsatı yakaladı.
Ev sahipliği yapan Has Turizm’in Yönetim Kurulu üyesi Ayhan Kara, yaptığı açıklamada, ilk etapta sahiplerini ve yöneticilerini tanıdığı şirketlere çağrıda bulunarak dar kapsamlı bir toplantı planladığını, bu toplantıdan çıkacak sonuca göre de merkezi bir şehirde genişletilmiş bir toplantı yapılabileceğini öngördüğünün altını çizdi.
Sadece şirket sahiplerinin ve üst düzey yetkililerinin bir araya geldiği toplantıda, sektörün tüm sorunları masaya yatırıldı, çözüm arayışlarına girildi. Ev sahibi Has Turizm’in Yönetim Kurulu Başkanı Züheyr Kara ve Yönetim Kurulu üyesi Nezih Kara’nın da hazır bulunduğu toplantıda, katılımcılar; bakış açılarını, tecrübelerini, önerilerini ve geleceğe dair umutlarını paylaştı.
10 kişilik bir heyet oluşturulacak
Yolculara daha kaliteli hizmet verebilmenin ipuçlarının da paylaşıldığı toplantıda, sektörü temsil eden TOFED ve TOF gibi sivil örgütlerle bir araya gelinmesi noktasında fikir birliğine varıldı. Buna göre, 12 Temmuz’da İstanbul’da bir araya gelinecek ve şirketleri temsilen oluşturulan ve firma sahipleri ile üst düzey yöneticilerinden müteşekkil 10 kişilik heyet, söz konusu kuruluşlara toplantıda, gündeme gelen konuları ve talepleri iletecek.
Katılımcılar tarafından karara bağlanan bir başka konu da, bir sonraki toplantının geniş katılımlı olmasını sağlamak ve bu toplantıyı Ankara’da organize etmek!
Hatay’daki toplantının gündem maddelerinden birisi de internet üzerinden bilet satış sistemleri oldu. Konuyla ilgili olarak tüm katılımcılar fikir beyan ederek çeşitli önerilerde bulundu. Sektörün ana muhatapları olarak, karşı karşıya kalınan tüm meselelerde kökten, etkili ve kalıcı çözümler üretmenin gerekliliği ve zorunluluğu üzerinde fikir birliği sağlandı. Firma sahipleri, içinde oldukları ve bel kemiğini oluşturdukları Türkiye karayolu yolcu taşımacılığı sektörünün canlılığı ve pozitif yönde ilerlemesi için gerekli adımların atılacağını dile getirdi.
Ülke ekonomisi için önemliyiz
Otobüs firmalarının; insanlarımızı birbirine güven ve konfor içinde kavuşturmak için geçmişte ve günümüzde yapmış oldukları devasa yatırımın, sağlamış oldukları istihdamın, tetiklemiş oldukları yan sektörlerin, ortaya çıkardıkları değerin, ödemekte oldukları vergilerin de hesaba katılarak, ülke ekonomisi için ne denli önemli aktörler olduklarının görülmesi gerektiğinin altını çizen işletme sahipleri, gerekli ihtimamı ve desteği görmek istediklerini dile getirdi.
Hatay HAS Turizm otobüs firmasının ev sahipliğindeki organizasyona katılan firmalar ile temsilcileri şunlar:
1. Ak Aksu Turizm-Muzaffer Güzel
2. Ali Osman Ulusoy-Eray Eray
3. Best Van Turizim-İrem Bayram
4. Beydağı-Sönmez İkde
5. Efe Tur-Alper Birand
6. Esadaş-Haluk Şenpolat
7. Has-Ayhan Kara
8. Lüks Artvin-Arslan Aydemir
9. Lüks Kahramanmaraş-Alican Kayabaşı
10. Mersin Vif-İbrahim Yumuşak
11. Özdiyarbakır-Mahmut Arıkboğa
12. Pamukkale-Ahmet Bababalım
13. Urfa Cesur-Necdet İpekçioğlu
14. Adıyaman Ünal-Ünsal Sönmüş
15. Süha-Rahmi Hamurcu
16. Tokat Seyahat-Mustafa Tekeli
17. Vangölü-Erdal Antika
18. Varan-Kemal Soğancı
19. Yeni Aksaray-Nurettin Yumuşak
-Cemil Yıldız-