HASİAD 22 yaşında

HASİAD 22 yaşında

Kabaali, kurumsal marka olma yolunda ilerlediklerini söyledi ve ekledi:

HASİAD şehrimiz için her yönüyle rol model bir STK’dır.

Hatay Sanayici ve İşadamları Derneği (HASİAD), kuruluşunun 22.yılını bir kokteylle kutladı. HASİAD bahçesindeki kutlama etkinliğine üye işadamları yüksek düzeyde katıldı. Gerçekleşen törende konuşan Başkan Tahsin Kabaali, ülkemizin ve Hatay’ın ekonomik ve sosyal kalkınmasına katkıda bulunmak üzere, çağdaş uygarlık hedefini esas alarak yerel, bölgesel ve sektörel potansiyellerin en iyi şekilde değerlendirilmesi için faaliyetlerde bulunmak istediklerini söyledi.
HASİAD Başkanı Kabaali, güçlü bir Türkiye ve dünya kenti Hatay’ın oluşması için Hatay Sanayici ve İşadamları olarak çaba sarf etmek, Hatay’ın gelişimine katkı sağlayıcı fikirler ve projeler üretmek vizyon ve misyonuyla, şehrin ileriyi görebilen, idealist ve kendi alanlarında farkındalık yaratabilen önemli işadamlarının girişimiyle 1995 yılında kurulduklarını hatırlattı. Kurulduğu günden bu yana tüm amaç ve hedeflerini Hatay’ın gelişmesi ve kalkınması üzerine oluşturan ve o tarihten bu yana gün geçtikçe kurumsal bir yapıya bürünen HASİAD’ın bugün Hatay’da ekonomi gündemini belirleyen bir konuma geldiğinin altını çizen Başkan Tahsin Kabaali, şöyle devam etti:
“HASİAD, Hatay’da iş dünyasının nabzının attığı, kurumsal ilişkilerin kesintisiz sürdürüldüğü, milletvekillerimizle sürekli temasın sağlandığı, merkezi ve yerel otoritelerle iletişimin kurulduğu, kentimiz için lobilerin yürütüldüğü ve özetle Hatay adına birçok farkındalığın yaratıldığı adrestir. 120 üyesiyle ve gün geçtikçe kurumsallaşan yapısıyla büyüyen, gelişen, geliştiren, değiştiren, iş dünyasında ‘gücü etkisinde’ bir algı yaratan HASİAD, Hatay için dün olduğu gibi bugün de vardır, yarın da olacak ve değer yaratacaktır. Türkiye için Hatay nasıl bir ‘marka kent’ olma yolunda ilerliyorsa, şimdilik 22 yaşında olan HASİAD da Hatay için bir kurumsal marka olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.
HASİAD; şeffaf, dürüst, herhangi bir kişisel çıkar gözetmeden ve en önemlisi de belli bir grup içine sıkışmadan, siyaset üstü bir anlayış ve uyum içinde Hatay’ın ekonomisini hareketlendirmeye çalışan bir yönetim anlayışına sahiptir. Bu anlayışta olmak, Hatay için oldukça pozitiftir ve diğer tüm STK ve benzer oluşumlar için örnek oluşturmaya adaydır. Bu uyumlu yapı içinde harcanan enerji, yoğun emek ve çabaların yüzde yüzü Hatay’ın parlak geleceğine ve özlemi duyulan daha yükseklerdeki potansiyel konumuna gelmesi için gerçekleştirilmektedir.
HASİAD ile birlikte, Hatay’da bu potansiyeli gerçekleştirme yeteneğine sahip başka kurumsal yapılar da mevcuttur. Bunlar arasında ortak bir amaç ve kültür oluşturularak, HASİAD’ın yarattığı sinerjiyle bu yolda harcanacak emek ve çabaların birleştirilmesiyle elde edilecek sonuçların Hatay’ın geleceği için neler ifade edebileceğini tahmin etmek zor değildir. Hatay için, bu yolda HASİAD’ın aşısı tutmuştur. Geniş kitlelere sahip diğer yapı ve oluşumlarda da bu aşının tutması sağlanmalıdır. HASİAD her yönüyle şehrimiz için rol model bir STK’dır.
HASİAD Ailesi gün geçtikçe büyümekte, gelişmekte ve aktifleşmektedir. Bu da HASİAD’ın ilimizde bıraktığı etkinin gücü ve oluşturduğu farkındalığın sonucudur. Bu gelişmeler, yönetim olarak bizleri çok memnun etmekle birlikte sorumluluklarımızı da katlamaktadır. Hatay için güzel şeyler yaparken günden güne çalışma tempomuzun yükselmesi, gerçekleştirilen etkinlik ve projelerde kalitenin artması ve üyelerimizde maksimum memnuniyet hedeflenmesi sorumluluklarımızın bir gereğidir. HASİAD Ailesi olarak, her zaman olduğu gibi bugün de bu anlayış ve sorumluluk duygusuna sahip olmanın yanında, 22 yıldır bu bayrağı elden ele taşımanın gururuyla, bizden sonra geleceklere en iyi şekilde devretme sorumluluğunun bilinci içinde, yeni ufuklarda Hatay için yepyeni sorumluluklara yelken açmanın heyecanını yaşıyoruz.”
-Cemil Yıldız-