HASİAD: Çocuklar Yaşamalı

HASİAD: Çocuklar Yaşamalı

Hatay Sanayici ve İş İnsanları Derneği Başkanı Gökhan Alkan, çocukların en iyi şekilde yaşam hakları olduğunu kaydederek son günlerde ülke gündeminde yer alan çocuk istismarı ve çocuk tecavüzlerine karşı artık “DUR” demenin zamanının geldiğini belirtti.
HASİAD yönetimi adına Başkan Gökhan Alkan’ın mesajı şöyle:
“HASİAD olarak ülkemizin içinden geçmiş olduğu son süreçte yaşanan elem verici olayları üzüntü içerisinde takip etmekte olup, vicdan sahibi her insan gibi bu hususta olanlardan kendimize de pay çıkarıyoruz. Duayen ceza hukukçusu Faruk Erem’in de vurguladığı gibi, “Suçluyu kazıyınız, altından insan çıkar” düsturundan yola çıkarak, problemin sinekleri öldürerek değil, ancak bataklığın kendisini kurutarak çözülebileceğini düşünüyoruz.
Ülkemizi, cehaletin ve bunun getirdiği vahşetlerin her zaman karşı karşıya kalmak zorunda olduğu gerçekler olduğu yanılgısından kurtarmanın tek yolu eğitim sisteminde yapılacak toplu, modern ve iyi insan olma temelli bir değişiklikten geçtiği gerçeğini göz ardı etmemeliyiz.
Bugün Leyla ve Eylül’lerimizi, yarın ise diğer tüm çocuklarımızı, engellilerimizi, kendisini savunamayacak durumda olan hayvanlarımızı korumanın tek yolunun kaliteli ve modern bir eğitim sisteminden geçtiğini biliyor ve meclisimizin gerekli tüm etkin yasal düzenlemeleri yapacağı temennisinde olduğumuzu bildiriyoruz. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi; “Vatanı Korumak, Çocuğu Korumakla Başlar!” -Selvi Günay-