Hassalılar İsmini Koydu:

Hassalılar İsmini Koydu:

Lağım Suları, Caddelerde Çifte Telli Oynuyor!

Hassalılar, inatlaşmanın kurbanı mı?

İlimiz Hassa ilçe merkezinde, lağım suları yollara akıyor. Bölge halkı, lağım sularının açıkta, yerüstünde, caddelerde, yollarda akışı için “Lağım suları çifte telli oynuyor” tanımlaması yapıyor. Hassalı duyarlı bir vatandaş, yüzyılın ayıbı sayılabilecek, bu sağlığı tehdit edici durumla ilgili şu paylaşımı yaptı:

“Hatay’da bir ilçe var, lağım suları caddelerde çifte telli oynuyor ve bu pislikleri, Hassa siyasetçisi, Büyükşehir siyasetçisi 2020.2021’de yerinde inceliyor. Lağım, vatandaşların gözünün içine baka baka, caddelerde sokaklarda akıyor. Büyükşehir Belediye Başkanı, ‘kredisi hazır’ diyor. Hassa Belediye Başkanı, ‘Bizim projemiz ile Defne ilçesinin projesi ayrı” diyor. Büyükşehir, ‘İki projeye, aynı yerden kredi buldum, Meclis’te onaylayın, hemen başlayalım’ diyor. Hassa Belediye Başkanı, “Yok, ben Defne ile ayni proje ile yaptırmam, benim projemi ayır’ diyor.

İki siyasetçinin inatlaşması, vatandaşların, rezillik ve pislik içinde yaşamalarına sebep oluyor ve lağım içinde yaşamalarına devam etmek zorunda kalıyorlar. Hassa halkı, Hassa ilçesinde, iki başkanın inatlaşması sonucunda, pislik ve lağım suları içerisinde yaşamaya devam ediyor. Hassa halkı bunu hak etmiyor.”

Hatay Büyükşehir Belediyesi, sağladığı dış krediyle, Defne ile Hassa ilçelerindeki altyapı hizmetlerini aynı kredi kapsamında, birlikte ele alıp, projeleri hayata geçirmek istiyor. Hassa Belediye Başkanı ise daha önce kabul ettiği bu girişim için grup kararı sonrası “hayır” dedi ve sonuçta, dış kredinin Defne için de Hassa ilçesi için de kullanım girişimi havada kaldı.

-Cemil Yıldız-