Hastane, Yol Bitmediği için Bitmedi!

Hastane, Yol Bitmediği için Bitmedi!
Hatay AK Parti Milletvekili Hüseyin Yayman, “YOL burada HASTANE nerede?” başlıklı haberimiz üzerine, “Cevap hakkımı kullanmak istiyorum” dedi ve Cumartesi sabah erken saatlerde Samandağ’daki yeni hastaneye gitti, asfalt öncesi kum serimi yapılan yol üzerinde video çekimi yaptı, açıklamalarda bulundu.

Samandağ Yeni Devlet Hastanesi’nin son durumu ile ilgili olarak Gazetemizde çıkan haber için ‘cevap hakkını’ kullanmak istediğini ifade eden AK Parti Hatay Milletvekili / TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı Hüseyin Yayman, hastanenin bitmesi ve hizmete girmesi için yolun da bir an önce bitirilmesi gerektiğinin altını çizdi, yaşanan sıkıntılı durum nedeniyle de Büyükşehir Belediyesi’ni eleştirdi.

Milletvekili Yayman, “sağlık hizmetleri ve hastane yapmanın” Hükümetin, yol asfaltlamanın ise Büyükşehir Belediyesi sorumluluğunda olduğunu kaydederek, “Hükümet, Samandağ’ımıza modern bir hastane kazandırdı. Ama yolu yok! Hatay Büyükşehir Belediyesi, yol hizmetleri yapmadığı için, beton asfalt ile stabilize yolu birbirine karıştırıyor! Beton asfalt nerede? Toprak dökmüşler, o kadar! Yol bitmediği için, hastane de bitirilemedi” dedi. -Cemil Yıldız-