Hastanenin içi labirent gibi, kayboluyoruz!

Hastanenin içi labirent gibi, kayboluyoruz!

100 milyonluk muhteşem tesise, Yeni Hatay Devlet Hastanesi’ne vatandaş eleştirisi …

İlimize son dönemde kazandırılan en yüksek meblağlı tesis olan, yaklaşık 100 milyon liraya mal olan Yeni Hatay Devlet Hastanesi’ne yönelik vatandaşlardan eleştiriler geldi. Hastanenin modernliğinden, mükemmel kadrosundan, hizmet kalitesinden övgü ile bahseden vatandaşların, ilk eleştirisi “neden uzak bir yere yapıldı” şeklinde oldu. Hastaneye ulaşmak için yoğun bir çaba sarf ettiklerini, bunun ayrı bir mağduriyet oluşturduğunu belirten vatandaşlar “Keşke, böylesi muhteşem bir tesis, kent merkezinde, daha uygun bir yerde, daha ulaşılabilir bir mekanda yapılabilseydi bizde, sağlığa daha kolay ulaşabilseydik, bu kadar mağduriyet yaşamasaydık” dedi.
139 bin 798 metrekare arsa alanı üzerinde yapılan Hatay Yeni Devlet Hastanesi’ne vatandaşların, yaptığı ikinci eleştiri de hastanenin içinin karışık bir yapıya sahip olduğu ve hastanenin içinde sık sık kayboldukları ile ilgili oldu. Hastanenin içini labirente benzeten, Mısır Piramitlerini aratmadığını belirten vatandaşlar, poliklinikleri bulana kadar epey uğraş verdiklerini, çoğu zaman kaybolduklarını, görevlilerin tarifleri ile ancak gitmek istedikleri yere ulaşabildiklerini ifade etti.
Vatandaşlar, “Bu yöndeki sıkıntılar daha önceden hesaplansaydı, böylesi teknik sorunlar yaşanmayabilirdi” mesajını iletti. -Mehmet ÖZGÜN-

(Visited 18 times, 1 visits today)