Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Hatay, Adana, Mersin’deki

Sanayiciler ‘sıcak bakıyor’ Mersin

Sanayiciler ‘sıcak bakıyor’

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Ayhan Kızıltan, “Çukurova Bölgesel Stratejik Kalkınma Planı’nı yapmamız lazım. Bu konuda bir plan yaparsak, Çukurova’yı hızla kalkındırırız” dedi ve bölge işadamlarının tavrına da işaret etti.

Basın mensuplarıyla bir araya geldiği değerlendirme toplantısında, Mersin’den Hatay’a kadar olan bölgenin güçlü bir ekonomik bölgeye dönüşmesi bağlamında başlattıkları çalışmalara dair konuşan Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Ayhan Kızıltan, “Mersin olarak tek başımıza bir şeyler yapmaya kalkarsak, kendi gücümüzle ve kaynaklarımızla bir yere kadar gelebiliriz. Ama hinterlandımızdaki diğer illerin gücünü de birleştirip, hep birlikte kalkınırsak tüm bölgeyi kalkındırmış oluruz” dedi.
Kızıltan, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Türkiye’de, Marmara Bölgesi’nin dışında yeni ekonomik bölgelerin oluşturulması gerekiyor. Çukurova, Marmara’nın daha üstünde olabilecek bir bölgedir. Hatay, Adana, Mersin’deki sanayiciler, hepsi sıcak bakıyor ama bir türlü masaya oturup bitiremedik. Çukurova Bölgesel Stratejik Kalkınma Planı’nı yapmamız lazım. Bizim her şeyimizi planlayıp, Çukurova’yı yönlendirmemiz, kurulacak sanayi tesislerini, tarım alanlarını, lojistik bölgeleri belirlemek lazım. Belki birkaç liman daha yapılması lazım. Bu konuda bir plan yaparsak Çukurovayı hızla kalkındırırız.” -Tamer Yazar-