Hatay Bahçeşehir Koleji’ne Ödül

Hatay Bahçeşehir Koleji’ne Ödül

Türkiye’de 72 seçkin okulun öğrencileri ODTÜ’de buluştu ve yarıştı
”Duyarlı Profesyonellik Ödülü”, Bahçeşehir Koleji öğrencileri ile Hatay’a geldi
13. FLL Robotik Türkiye Turnuvası ”Duyarlı Profesyonellik Ödülü”, Hatay Bahçeşehir Koleji FLL Takımı’nın oldu.
9-16 yaş arası çocuk ve genç mucitler için Ankara’da düzenlenen “Bilim Kahramanları Buluşuyor” adlı turnuva kapsamında yer alan 72 okulun kahramanları, Ortadoğu Teknik Üniversitesi’nde bir araya geldi. 2 gün boyunca devam eden turnuvalarda genç mucitler kıyasıya yarıştı. Bu yılki teması ‘Hayvanlar: Yaşam Ortaklarımız/Animal Allies’ olan ve Türkiye’de 13.’sü düzenlenen turnuvanın Ankara ayağında, Hatay Bahçeşehir Koleji ”Duyarlı Profesyonellik Ödülü” nü kazandı.
İstanbul, Bursa, İzmir, Ankara ve Mersin’de düzenlenen turnuvalarda ödül alan takımlar, 4-5 Mart tarihlerinde İzmir’de düzenlenecek olan Türkiye Turnuvası’na katılacak ve bu turnuvada ödül alan takımlar ise Türkiye’yi uluslararası turnuvada temsil edecekler.
Hatay Bahçeşehir Koleji’ne “ Duyarlı Profesyonellik Ödülü” kazandıran yarışmacı öğrenciler şunlar:
Beşşar Seyyah, Arda Sertkol, Arda Aytaş, Arda Azizoğlu, Engin Deniz Nafile, Lara Suadioğlu, Buket Taşçı, Defne Menekşe ve Şükrü Çolakoğlu. Öğrenciler ile Eğitmen Koçları Asım Kanmaz, 4-5 Mart’ta İzmir’de yapılacak Türkiye Turnuvası için çalışmalarına hızla devam edeceklerini belirttiler. Turnuvalara katılan çocuk ve gençler; bilim, sanat, teknoloji yanı sıra ifade, dinleme, sunum, paylaşım, takım çalışması konularında eğlenceli ve süreç odaklı bir deneyim yaşıyor. -Cemil Yıldız-

(Visited 6 times, 1 visits today)