Hatay Barosu:

Hatay Barosu:

23 Nisan’ı Felsefesine Uygun Yaşatmalı…

Hatay Barosu’nca yayınlanan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajında, bu anlamlı günün felsefesine uygun şekilde yaşatılması gerektiğine vurgu yapıldı. Hatay Barosu Yönetimi adına Başkan Av. Ekrem Dönmez imzalı mesaj şöyle:
“Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı, TBMM’nin açıldığı, ulusal egemenliğimizin ilan edildiği bu günü tüm dünya çocuklarına armağan etmiştir. Dünya üzerinde, çocuklara böyle bir günün ithaf edildiği başka bir millet bulunmamaktadır.
23 Nisan 99 yıl önce, bugün, Türkiye Cumhuriyeti’nin temelleri atılmış ve Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün rehberliğinde Türkiye Büyük Millet Meclisi açılarak, hâkimiyetin kayıtsız şartsız millete ait olduğu ilan edilmiştir. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın felsefesine sahip çıkmak ve yaşatmak zorundayız. Yöneteni ile yönetileniyle bizlere düşen görev budur.
Cumhuriyetimizin temel kuruluş felsefesini oluşturan ve Baromuzun ilelebet savunucusu olduğu Ulusal Egemenlik ideali ve değerlerini çocuklarımıza armağan ve emanet eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm mücadele arkadaşlarını saygıyla, minnetle ve rahmetle anıyoruz. Ulusumuzun, tüm meslektaşlarımızın ve çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını gururla, sevgiyle kutluyoruz.”
-Cemil Yıldız-