Hatay Barosu

Hatay Barosu

Hatay’da üyelerine yönelik en çok seminer ve eğitim çalışması yapan kuruluş;

Hatay Barosu Yönetimi, üyelerine yönelik eğitim çalışma, seminer ya da hukuk içerikle konferans ve panel düzenleyen bir kuruluş. Yıl itibariyle ortalama 20’nin üzerinde bu tür eğitim çalışmaları gerçekleştiren Hatay Barosu’nun özellikle mesleki eğitimi çalışmalarıyla yeni genç avukatlara çok önemli bilgi ve deneyim kazandırdığı, eski üyelerinin de bilgilerini tazelemelerine katkı sunduğu gözleniyor.
Hatay Barosu, benzer etkinliklerden birini geçtiğimiz hafta sonunda gerçekleştirdi. Antakya Anemon Otel’de gerçekleşen “Mülteci Hukuku” seminerine genç avukatlar ağırlıklı olarak katılım gösterdi.
Hatay Barosu ile kısa adı olan Toplum ve Hukuk Araştırmaları Vakfı işbirliğiyle 2 gün süren Mülteci Hukuku Semineri Antakya Anemon Otel’de gerçekleşti.
Seminerin ilk gününde; İltica Hukukuna Giriş, Temel Kavramlar, Türkiye’de Mülteci Hukukuna Genel Bakış konusu Pırıl Erçoban tarafından, Psiko Sosyal Bakış Açısı ile Mültecilik konusu Psikolog Özge Çelebi tarafından, Sınır Dışı Kararı ve Yargısal Denetim konusu Av. Eda Bekçi tarafından, Sınır Dışı Etmek Üzere İdari Gözetim ve İtiraz Usüleri Av. Eda Bekçi tarafından, Uluslararası Koruma Başvurusu ve İşleyişi, Yargısal Denetimi konusu ise Av. Mahmut Kaçan tarafından sunuldu. Seminerin 2. gününde ise mesleki çalışmalara devam edildi.
-Cemil Yıldız-

(Visited 1 times, 1 visits today)