Hatay Barosu’nda Kongre, Ekim ayında…

Hatay Barosu’nda Kongre, Ekim ayında…

Açıkalın Adaylığını İlan Etti

Açıkalın’a göre; “Şimdi Değişim Zamanı”

Hatay Barosu Genel Kurulu önümüzdeki ay yapılıyor. Edinilen bilgiye göre, kongreye uzun bir süre olmasına rağmen, üyelerden Cihat Açıkalın, başkan adaylığını şimdiden ilan etti ve “Şimdi değişim zamanı” mesajıyla yola çıktı.
Hatay Barosu Başkan Adayı Açıkalın, “Daha Güçlü, Daha Etkin Bir Baro İnşa Etmek” üzere yola koyulduğunu kaydetti ve “Hatay’da daha etkin, daha genç, daha dinamik, meslektaşlarımızın dertlerine çözüm üreten, sürekli kendini yenileyen ve geliştiren bir baro inşa etmek üzere yola çıktık” dedi.
Hatay Barosu seçimlerinde başkan adayı olan Av. Hüseyin Cihat Açıkalın, Hatay’ı karış karış gezerek, inandığı doğruları, hedeflerini ve projelerini anlatmayı sürdürdüğünü belirttiği açıklamasında şunları kaydetti:
“Hatay’ın coğrafik konumu gereği, dağınık bir üye profili var. Baromuzu, Hatay’ın her ilçesinde daha ulaşılabilir hale getirip, her Adliyemizde Avukat Odası yapılmasını sağlayacağız. Bu projemiz ile ulaşamadığımız meslektaşımız kalmayacak. Seçimi kazanmamız halinde, Hatay’ımıza yakışan, ülkemizde örnek olarak gösterilecek bir Baro Kampüsü inşaatını başlatacağız. Mülkiyeti Türkiye Barolar Birliği’ne, kullanım hakkı bize ait olan arsada, bu projemizi hayata geçireceğiz.”
Genç Meslektaşlarımızı Önemsiyoruz
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Biz her şeyi gençliğe bırakacağız. Geleceğin ümidi, ışıklı çiçekleri onlardır. Bütün ümidim gençliktedir” sözlerini hatırlatan, “Baroda Değişim Grubu” Başkan Adayı Av. Hüseyin Cihat Açıkalın, bu konuda da şöyle konuştu:
“Biz, hem yönetim şeklimizde, hem de mesleğe bakış vizyonumuzda, gençlerin değerini biliyor ve anlıyoruz. Mesleğe yeni başlayan, maddi olarak ofis açma fırsatı olmayan meslektaşlarımıza, toplamda 3 yılı geçmemek kaydıyla, mülkiyeti TBB’ye ve kullanım hakkı bizlere ait olan arsa üzerinde inşa edilecek ofisleri kira almadan tahsis edeceğiz. Ayrıca diğer ilçelerde de ofis açan, desteğe ihtiyaç duyan tüm meslektaşlarımızın yanında olacağımızı deklare ederiz. Sadece Avukat beyanına göre verilecek bu destekle, genç meslektaşlarımız ekonomik yönden sıkıntılarını bir ölçüde gidererek, özgüvenlerinin ve morallerinin yüksek olduğu bir koşulda mesleğe başlayacaktır. Seçilmemiz halinde, Genç Avukatlar Kurulu’nun kurulmasını sağlayarak, onların yönetimimizde söz sahibi olacaklarını belirtmek isterim” dedi.
Meslektaşlarımızın Sorunlarını Biliyor, Çözüm İçin Yola Çıkıyoruz
Değişim Grubu Başkan Adayı Av. Hüseyin Cihat Açıkalın, yapacaklarıyla ilgili de şunları söyledi:
“Seçilmemiz halinde, Hatay’da nelerin eksik olduğunun farkındayız. Sorunları iyi bildiğimiz gibi, çözümlerine de hazırlıklı durumdayız. Adliyelerde Avukat Odalarından ücretsiz internet hizmetine, otopark alanları sorununun çözülmesinden adil CMK görevlendirilmesine, dijital kütüphane hizmetinden mevzuat komisyonuna, baro hatıra ormanından ücretsiz program desteğine, dilek ağacı ve çevreye duyarlı sosyal sorumluluk projeleri ile sosyal baroculuk ilkesini hayata geçirmekten maddi desteğe ihtiyaç duyan meslektaşlarımıza yardıma, sosyal, sportif ve kültürel faaliyetlerden Avukat Meclisi Projesi ve etkin bir Avukat Hakları Merkezi’ne kadar, hepsini tek tek hayata geçireceğiz.”
“Baroda Değişim Grubu” Başkan Adayı Av. Hüseyin Cihat Açıkalın, yaklaşan baro seçimlerinin, başta ilimiz ölçeğinde, genelde de tüm Türkiye’ye hayırlı olması dileğinde bulundu. Tüm başkan adaylarına da başarı dileyen Açıkalın, sözlerini, “Toplum destekli sosyal baro için, dün de olduğu gibi bugün de aynı şekilde, omuz omuza çalışmaya devam edeceğiz” şeklinde tamamladı. -Cemil Yıldız

(Visited 2 times, 1 visits today)