Hatay, Beşiktaş’ı yendi 64-61

Hatay, Beşiktaş’ı yendi 64-61

Hatay BŞB Kadın Basketbol Takımı, 11 sayı geriye düştüğü Beşiktaş önünde, sahadan galibiyetle ayrıldı. Maça; Hurst, Courtney, Synestna, Bahar ve Tuğba beşlisiyle başlayan Hatay’ın melekleri, ilk molaya 6-11 geride girdi. Karşılıklı sayı atışlarıyla geçen ilk çeyreği, Melekler 16-13 önde tamamladı. İkinci çeyrekte de oyun opsiyonunu elinde tutan Hatay’ın Melekleri, rakibine sayı şansı tanımadı ve soyunma odasına 33-28 önde gitti. İkinci çeyrekte pota altında sayı üretmekte zorlanan Hatay’ın Melekleri, rakibinin atışlarını durduramayınca, son çeyreğe 44-55 geride girdi. Maçın son dakikalarını etkili oynayarak güçlü savunmasıyla rakibine fırsat vermeyen Hatay’ın Melekleri, kıyasıya geçen mücadeleyi 11 sayı geriden gelerek 64-61 kazanmayı başardı.

HBB Kadın Basketbol Takımı Antrenörü Katerini Chatzidaki, değerlendirmesinde, “Beşiktaş, Lig’in iddialı takımlarından bir tanesi. Karşılaşmanın zor geçeceğini biliyorduk. Maça çok iyi hazırlandık. Daha az top kaybedip daha çok hücum yapmayı planladık ve bunun için de çok çalıştık. Takım kimliğini ve enerjisini ortaya koyan takımımızı kutluyorum” dedi.

Pazar günü saat 16.30’da Antakya Spor Salonu’ndaki bu maçı BŞB Başkanı Lütfü Savaş yanı sıra, eski Bakan Nihat Matkap, CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz, CHP İl Başkanı Mehmet Güzelmansur ile kalabalık bir seyirci topluluğu izledi.  -Cemil Yıldız-

(Visited 1 times, 1 visits today)