Hatay BŞB Hizmeti Erzin’e:

Hatay BŞB Hizmeti Erzin’e:

Hatay Büyükşehir Belediyesi ve HATSU işbirliği ile Erzin’e kazandırılan Arıtma Tesisi hizmete girdi.
Açılışı önceki gün gerçekleşen Erzin Arıtma Tesisi’nin hizmete girmesi törenine Vali Erdal Ata, Milletvekili Mevlüt Dudu, Hatay BŞB Başkanı Lütfü Savaş, Çevre İl Müdürü Halit Ergin, Erzin Belediye Başkanı Kasım Şafak, CHP İl Başkanı Mehmet Güzelmansur ile diğer ilgililer ve yöre halkı katıldı.
Törende, HATSU Genel Müdürü Mehmet Çaparali tesisle ilgili bilgi verdi. Ardından kürsüye gelen Vali Erdal Ata, Dünya Çevre Günü’nün kutlandığı bir günde böylesine anlamlı bir açılışta bulunmaktan büyük mutluluk duyduğunu kaydederek, “Eğer gelecek kuşaklara daha temiz bir dünya devretmek istiyorsak çevre konusunda üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirmek zorundayız” dedi.
Milletvekili Mevlüt Dudu ise konuşmasında, Erzin ilçemizin bir süre büyük bir sıkıntı çektiğini dile getirerek, “Ama biz Erzinlilere; külfet olmadan nimet olmayacağını, bu hizmetlerin gerçekleşmesi için ne yazık ki bu sıkıntıları çekmek gerektiğini ve sonunda Erzin’in layık olduğu hale geleceğini söyledik. Bugün bu tesisin açılışını yapıyoruz. Bu tesisin yapımında emeği geçen herkese sonsuz teşekkür ediyorum” dedi.
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ise yaptığı konuşmada şunları söyledi:
“Bugün mübarek Ramazan. Hepinizin Ramazanını tebrik ediyorum. Bugün Çevre Haftası’nın da ilk günü. Bu vesile ile çevreye zarar veren yabancı maddelerin atılıp temizlenmesi adına bu güzel organizasyonu yapıyoruz. Erzin’de yaptığımız arıtma tesisi ile beraber bu 7. arıtma tesisimiz. İnşallah hepsini tek tek açacağız. Erzin’imize hayırlı uğurlu olsun” dedi.
Erzin Belediye Başkanı Kasım Şimşek’in mesajı ise, ”Bu tesisi hedeflemek, yapmak çok güzel bir şey. Hele hele bugün bu tesisin açılışını yapmak daha bir ayrı güzel. İnşallah daha nice açılışlar yapacağız. Bugünün çevre günü olması da ayrıca önemli” şeklinde oldu.
Konuşmaların ardından, program, Vali Ata ve beraberindekilerin hep beraber açılış kurdelesini kesmesinin ardından Erzin Atık Su Arıtma Tesisi’ni gezmesiyle son buldu. -Cemil Yıldız-

(Visited 1 times, 1 visits today)