Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Hatay BŞB ile GLOBAL Şirketi işbirliğiyle

İlk Etapta 260 Personel

İlk Etapta 260 Personel Alımı

Sınavlar 3-4 Aralık’ta…

Hatay Büyükşehir Belediyesi (BŞB) ile Global Aviation Services Şirketi (Gasi Global) arasında varılan işbirliği kapsamında alımı kararlaştırılan 3000 civarındaki personelin ilk etabı olan 260 kişinin belirlenmesi için önümüzdeki ay sınav yapılıyor. Sınavın, 3-4 Aralık tarihlerinde yapılacağı kaydedildi.

Hatay BŞB Başkanı Lütfü Savaş ile Global Aviation Services Şirketi sahibi Zeydan Öncü arasında varılan anlaşma kapsamında, istihdam için 6777 başvuru olduğu, yapılan değerlendirmeler sonucunda 2605 kişinin kursa alınması ile ilgili karar çıktığı ve bunlar içinde 260 kişiye, ilk etapta 3-4 Aralık tarihlerinde sınav uygulanacağı, daha sonra yurt içi ve dışında eğitimler verileceği kaydedildi.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş ile Global Aviation Services Şirketi yetkilisi Zeydan Öncü, Çarşamba günü Antakya’da yeniden bir araya geldi ve mevcut hazırlıklar değerlendirildi, bugüne kadar yapılan çalışmalar masaya yatırıldı.

Görüşme sonrası, Başkan Lütfü Savaş şu paylaşımı yaptı:

“Gençlerimizin işsizliğine çözüm bulmak amacıyla, Belediyemiz ile Global Aviation Services arasında imzalanan İşe Yerleştirme Protokolü süreci ile ilgili olarak, GASI yetkilisi Zeydan Öncü’den bilgi aldım.

İlk etap sınavlar, 3-4 Aralık’ta Antakya’da yapılacak. Başarılar gençler.” -Haber/Cemil Yıldız-