Hatay BŞB Meclisindeki AKP’liler…

Hatay BŞB Meclisindeki AKP’liler…

SU’yun tonunu 5 TL olarak belirledi…

Sakarya’da Akp’li Belediye Suya % 50 Zam Yaptı, Tonu 12,5 Tl’ye Çıkardı!

Hatay Büyükşehir Belediye Meclisi’nde çoğunluğu elinde bulunduran AKP ile MHP’li üyeler, ilimizde HATSU’nun vatandaşlara ulaştırdığı suya zam yerine indirim yaparken, ton satış fiyatını ise 5 liradan kararlaştırmıştı. AKP ve MHP’liler, halka yük olmaması için suyun tonunu 5 lira olarak belirlerken, HATSU yöneticileri, su maliyetinin ton başına 12 lira olduğunu, bu durumda her ton tüketiminde kurumun 7 lira zarar etiğini günlerce, haftalarca anlattı, ancak dinletemedi.

SAKARYA’DA AKP’LİLER SU’YA % 50 ZAM YAPTI, TONU 12 LİRA

Sakarya’da Belediye Meclisi’nde ise çoğunluktaki Cumhur İttifakı’na mensup AKP ve MHP’li üyeler ile AKP’li belediye başkanı, girdilerdeki artış üzerine su fiyatlarına % 50 zam yaptı ve suyun tonu 12 liraya çıkarıldı.

1 Ekim tarihinden itibaren su Sakarya’da zamlı satılacak

Sakarya Belediye Başkanı Ekrem Yüce, toplantıda yaptığı açıklamada, ”Aralık ayından bu yana elektrik fiyatları yüzde 400 arttı. Aralık ayında 7 milyon TL olan elektrik faturası, bu ay 45 milyon TL gelmiştir. Bizler de tarifleri sübvanse ediyoruz. 1. bölgede suyun birim fiyatı 8.34’ten 12.50’ye çıkmıştır 2. bölgede 6.44’ten 10.00 çıkmıştır. 3. bölgede ise 3.96 TL’den 7.00 TL’ye çıktı. Bu artışlar, maliyetinin altında artışlardır. Ciddi oranda sübvanse edilmiştir” dedi.

Sakarya’da ilçelere göre fiyat tarifeleri şöyle:

1. Bölge’de (Adapazarı, Erenler, Arifiye, Serdivan, Sapanca, Ferizli, Söğütlü, Kaynarca) suyun birim fiyatı 8.34’ten 12.50 TL’ye,

2. Bölge’de ( Akyazı, Hendek, Karapürçek, Kocaali, Karasu) suyun fiyatı 6.44’ten 10 TL’ye

3. Bölge’de (Geyve, Pamukova, Taraklı) suyun fiyatı 3.96 TL’den 7 TL’ye çıktı.

-Haber/Cemil Yıldız-