Hatay BŞB Ramazan Programı’na büyük ilgi:

Hatay BŞB Ramazan Programı’na büyük ilgi:

TRT Sanatçılarıyla ‘Gönülden Nağmeler’ Konseri

Hatay Büyükşehir Belediyesi, TRT sanatçıları tarafından seslendirilen ‘Gönülden Nağmeler’ adlı konseri Hataylılarla buluşturdu. Pazar akşamı Kültür Merkezi’nde gerçekleşen konserde, TRT solistlerinden Nazlı Kanaat ve Alper Diler, büyülü sesleriyle dinleyicilere müzik ziyafeti sundu. Antakyalı Mahmut Bulgurcu da seslendirdiği ‘Yıldızlı Semalardaki Haşmet Ne Güzel Şey’ adlı eserle izleyenlerden alkış aldı.
Yaklaşık 1 saat süren konserde, İlahiden Türk Sanat Müziğine kadar çeşitli müzik dallarından ezgileri Hatay halkıyla buluşturan Koro, konserin sonunda ayakta alkışlandı.
Konseri, Büyükşehir Belediye Başkanı adına izleyen Başkan Vekili Av. İlmittin Boz, Koro üyelerine hitaben, “Sizler de geldiniz, gördünüz. Bizler, barış içerisinde, kardeşçe yaşayan, hoşgörü sahibi insanlarız. Sizleri Hatay’da ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz ve bundan sonra da sizin gibi değerli sanatçıları Hatay’da görmek istiyoruz. Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş adına teşekkürlerimi sunuyorum.”
Konserin sonunda, Başkan Vekili İlmittin Boz , TRT solistleri Nazlı Kanaat ve Alper Diler’e çiçek takdim etti. -Cemil Yıldız-