Hatay BŞB Şehir İçi Toplu Ulaşıma Eleştiri:

Hatay BŞB Şehir İçi Toplu Ulaşıma Eleştiri:

Ücret Düşürülmeli…

Murat İpek adlı bir okurumuz, Gazetemize gönderdiği mektubunda, kent içi toplu taşımada oluşan son tabloya yönelik eleştirilerini paylaştı. Okurumuzun, yolcu biniş ücretinde indirim de istediği açık mektubu, şöyle:
“Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin toplu taşıma hizmetlerinin eksik ve düzensiz işlemleri konusunda, ücretin pahalı olmasından dolayı, şikâyet etme zorunluluğu oluşmuştur. Toplu taşıma araçlarının kartsız hizmet karşılığı 3 TL, kartlı hizmet karşılığı 2,5 TL’dir. Öncelikle, Hatay şehri için bu ücret çok fazladır. Hele hele diğer büyükşehirlerin aldığı ücretle kıyaslanırsa, çok fazladır.
Hatay, bir İstanbul veya Ankara gibi çok büyük değildir. Alınan ücret ve yapılan artışlar, 5 kişilik bir aileye oldukça külfet getirmektedir. Bu konuda yeniden bir düzenleme yapılmasını ve ücretlerin indirilmesini umut ediyoruz.
Ayrıca, daha önce “Kent Kart” kullanılmakta iken Hatay Kart’a geçiş yapıldı. Fakat bunun tüm hazırlıkları tamamlanmadan, alelade yapılmasından dolayı, vatandaş Hatay Kart’a geçiş yaptı ama, karta yükleme yapabileceği yerlerin sayısı çok az olduğundan ya da kart makinalarının bu hizmeti saat 17.00’ye kadar vermesinden dolayı, otobüslere biniş ücreti, mecbur olarak 3 TL ödeme yapılmak durumunda! Vurgun yapmanın kibar hali! Mağdur olan her zaman ki gibi vatandaştır.
Kartıma yükleme yapabilmek için, bulunduğumuz yerden çok farklı bir yere gitmek zorunda kalıyoruz. Ya da gitmemek için 3 TL ödeme zorunda kalıyoruz. İvedilikle kart dolum makinalarının çoğaltılması, özellikle otobüs duraklarının birçoğuna bu hizmetin eklenmesi yönünde Gazetenizde böyle bir haber yapılmasını saygıyla rica ediyorum.
Eminim benim gibi birçok vatandaş bu konudan şikâyetçi, fakat ne yapacağını, nerelere başvurabileceğini bilmediği için bir şey yapamamaktadır.” -Cemil Yıldız-