Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Hatay BŞB’den Dolandırıcılık Uyarısı:

Yardım toplama söz konusu

Yardım toplama söz konusu değil

Hatay Büyükşehir Belediye (BŞB) Başkanı Lütfü Savaş ile Genel Sekreter Nihat Tazeraslan’ın isimleri kullanılarak, dolandırıcılık girişimlerinde bulunulduğu kaydedildi. Hatay BŞB Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı açıklamasında, son dönemlerde, vatandaşların farklı GSM numaralarından aranmak suretiyle, “İzmir’de meydana gelen depremlerde zarar görenler için yardım topluyoruz” ya da “Hatay’da orman yangınlarında zarar görenler için yardım istiyoruz” denildiği ifade edilerek, dolandırıcılık suçu işlendiği vurgulandı.
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Savaş ve Genel Sekreter Nihat Tazearslan’ın, hiçbir şekilde kişi ya da kurumları arayarak, herhangi bir mali yardım çağrısı yapmasının söz konusu olamayacağı kaydedilen açıklamada şöyle denildi:
“Ayrıca, kanser ya da başka bir hastalık tedavisi gören vatandaşlarımızın tedavisinde kullanılmak üzere, Büyükşehir Belediye Başkanımız Savaş ve Genel Sekreterimiz Tazearslan isimleri kullanılarak, vatandaşlarımızdan yardım talep etmek suretiyle dolandırıcılık girişimlerinde bulunulduğu da tespit edilmiştir. Başkanımız Sayın Savaş ve Genel Sekreterimiz Sayın Tazearslan ile belediyemiz personelinin, hiçbir şekilde kişi ya da kurumları telefon ve benzeri şekillerde araması söz konusu değildir.
Vatandaşlarımızı, kendilerine ulaşıp yardım talep edenlere karşı dikkatli olmaya çağırıyoruz. Gerekli tüm hukuki sürecin başlatıldığını, sorumluların adalet önünde hesap vermesiyle ilgili gerekli suç duyurularının ve diğer hukuki işlemlerin yapıldığını kamuoyuna saygıyla duyururuz.” -Cemil Yıldız-