Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Hatay Büyükşehir Belediyesi, iş güvenliği eğitimi düzenledi

Hatay Büyükşehir Belediyesi, Sağlık

Hatay Büyükşehir Belediyesi, Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından, sahada ve kamu binalarında görev yapan personelin iş güvenliği ve iş sağlığı konularında bilinçlendirilmesi amacıyla önemli bir eğitim programı düzenledi. Eğitimde, ‘6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu’ hakkında detaylı bilgiler sunularak iş kazaları ve meslek hastalıklarının önüne geçilmesi hedefleniyor.
Eğitim programı, katılan personellere iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili önemli konuları açıklamak için tasarlandı. Katılımcılara, iş yerlerindeki risklerin nasıl azaltılacağı, çalışan hakları ve yükümlülükler hakkında bilgiler verildi.
Hatay Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı, eğitimin açılışında yaptığı konuşmada, personelin güvenliğinin ve sağlığının belediye için büyük bir öncelik olduğunu vurgulayarak, “Bu eğitim, iş kazalarını önlemeyi ve meslek hastalıklarını azaltmayı amaçlıyor. Personelimizin bilinçli olmaları, kendi sağlıklarını korumaları ve güvenli bir çalışma ortamında bulunmaları bizim için son derece önemli” dedi. – Yusuf Cemil Karaçay-