Hatay Büyükşehir Belediyesi, proje hazırlıyor…

Hatay Büyükşehir Belediyesi, proje hazırlıyor…

Maşuklu’ya 35 Dönümlük Modern Park

Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin, Antakya’ya bağlı Maşuklu-Küçükdalyan arasındaki bölgeye 35 dönümlük modern bir park kazandıracağı öğrenildi.
Gelişmeyi kamuoyuna açıklayan isim, Milletvekili Mehmet Güzelmansur oldu. Güzelmansur, geçtiğimiz hafta sonunda bölgeye gitti ve burada vatandaşlarla bir araya geldi, halen ağaçlarla kaplı 35 dönümlük alanı, yöre halkı ve muhtarların isteği üzerine, Büyükşehir Belediye’sinin değerlendireceğini ve proje hazırlığı içinde olduğunu bildirdi.
TARİHE GEÇECEK
Maşuklu Muhtarı, Milletvekili Mehmet Güzelmansur ile birlikte yaptığı inceleme sonrası şu paylaşımı yaptı:
“CHP Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkanı Lütfü Savaş önderliğinde, Park Bahçe Müdürlüğü, Küçükdalyan Mahallesi ile Maşuklu Mahallesi’ne, tarihe geçecek; 35 dönümlük yeşil alan, park, çocuk oyun ve spor alanları, grupları, mesire yeri, yürüyüş parkuru, bisiklet yolu ve botanik peyzaj süs havuzu yaptıracak.”
Milletvekili Mehmet Güzelmansur da yaptığı inceleme ve gezi sonrası şu paylaşımı yaptı:
“Antakya Küçükdalyan Mahallemizde, Maşuklu Belediye Başkanlarımızdan Sayın Mehmet Perçemli’nin ev sahipliğinde, Küçükdalyan Muhtarımız Sayın Ali Gazaloğlu ve kıymetli hemşerilerimle bir araya geldim.
Küçükdalyan ve Maşuklu Mahallelerimizin ortak park alanı olan, Vali Utku Acun Parkı’nı gezerek, park alanının yenilenmesi ile ilgili çalışmalarda bulunacağız. Değerli Perçemli Ailesine, değerli Muhtarıma, kıymetli hemşehrilerime, ilgi ve alakaları için çok teşekkür ediyorum.” -Cemil Yıldız-